Közel félezer biztonsági rést foltozott be az Oracle
Az Oracle brutális mennyiségű biztonsági frissítést tett letölthetővé. Összesen 497 biztonsági rést foltoztak be a vállalat fejlesztői.
Az Oracle 2022-ben sem változtat az elmúlt években alkalmazott gyakorlatán, hiszen idén is negyedéves ütemezésben teszi elérhetővé a biztonsági frissítéseit. Ettől persze a vállalat eltérhet, mint ahogy tette azt tavaly decemberben is, amikor az Apache Log4j sebezhetőség miatt kellett soron kívüli biztonsági közleményt publikálnia.
Az idei első negyedévre a vállalat fejlesztői igencsak felkészültek, hiszen összesen 497 biztonsági hibát orvosoltak a cég különféle alkalmazásaiban. Ilyenkor elsősorban az Oracle Database Server és a Java felé terelődik a figyelem. A mostani hibajavítások azonban nem ezt a két megoldást érintik a leginkább. A Database Server mindössze négy, míg a Java SE 18 sebezhetőségtől szabadult meg. Ezek között nincs kritikus veszélyességű sérülékenység, ami persze nem azt jelenti, hogy célszerű lenne elodázni a frissítések telepítését.
Az első negyedéves hibajavításokból a legtöbb az Oracle Communications megoldásokhoz jelent meg, jelesül 84. A legtöbb javítással gyarapodó alkalmazások képzeletbeli toplistájának második fokára a MySQL "állhatot fel" 78 frissítéssel. A harmadik pedig a Financial Services Applications lett 38 javítással.
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat