Koronavírusos adatlopások indultak az interneten

​Újabb koronavírussal kapcsolatos károkozások vették kezdetüket az interneten. Ezúttal adatlopásra alkalmas programok terjednek a világjárvány kihasználásával.
 

Az elmúlt hetekben számos olyan alvilági kampány indult, amelyek a koronavírus körül kialakult felhasználói kíváncsiságot, félelmet igyekeztek a csalók javára fordítani. A kiberbűnözők minden lehetséges módon igyekeztek megtéveszteni az embereket, és ehhez az esetek többségében ártalmas e-maileket vetettek be. Ezeket többnyire tömegesen terjesztették, de azért a célzottabb támadások sem maradtak el.
 
A Microsoft szerint a világjárvány témája köré felépített támadások intenzitása továbbra sem csökken, sőt egy újabb támadáshullám vette kezdetét az elmúlt napokban szintén elektronikus levelek felhasználásával. Az eset érdekessége, hogy erre a vállalat gépi tanulást alkalmazó technológiái figyeltek fel, és jelezték a kutatók számára, hogy valami nincs rendben. A szakemberek nekiláttak az elemzéseknek, és megállapították, hogy egy olyan spamkampányról van szó, amely a LokiBot nevű trójai program terjesztését szolgálja.
 
A káros küldemények többféle üzenetet tartalmazhatnak. Van olyan, amely a világjárvánnyal összefüggésben közöl állítólagosan hasznos információkat, például a vállalkozások újraindulási lehetőségeivel kapcsolatban. De akadt már fent a szűrőkön olyan e-mail is, ami szintén a járványra hivatkozva azt közölte, hogy lényeges banki változások történtek, és minden létfontosságú információ a mellékelt állományban megtalálható. A valóságban persze ebből semmi sem igaz, ugyanis a levelek mellékletében szereplő fájl nem mást tartalmaz, mint a trójai programot.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség