Kíváncsi, hogy mennyibe kerül egy lopott Facebook profil?

Ezúttal több mint 120 millió Facebook fiók adatait bocsátották áruba a kiberbűnözők. Az is kiderült, hogy a netes feketepiacon mennyit ér egy Facebook profil.
 

A Facebookra idén igencsak rájár a rúd, legalábbis ami az adatbiztonságot illeti. Az elmúlt hónapban az az incidens borzolta világszerte a kedélyeket, ami egyebek mellett a "View as", azaz a "Megtekintés mint" funkció biztonsági résén keresztül következett be, és több tízmillió felhasználói fiók kiszolgáltatottá válásához vezetett. A BBC legutóbbi kutatásából azonban az is kiderült, hogy ennél jóval több lopott adat kering a világhálón.
 
A BBC szerint az egyik alvilági internetes fórumon egy FBSaler néven tevékenykedő "eladó" azt állítja, hogy nagymennyiségű bizalmas Facebook adattal rendelkezik. A számok nyelvére lefordítva ez azt jelenti, hogy összesen 120 millió Facebook profilból kinyert adatot tartalmazó adatbázisa van, amihez még hozzájön 81 ezer fiókhoz tartozó Messenger üzenetváltás. FBSaler egy demó csomagot is összeállított, amivel azt igyekszik bizonyítani, hogy az általa megkaparintott információk valósak.
 
A kutatás arra is fényt derített, hogy a több tízmilliós nagyságrendben elérhető facebookos adatok korántsem számítanak drága portákának a kiberbűnözők körében. Egy profil adattartalma 10 centért vásárolható meg a csalóktól. Persze, hogy ha ezt összevetjük a teljes adatmennyiséggel, akkor összességében már szép summa útheti az adattolvajok markát.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség