Izmosabbá vált a Google Play Protect

​A Google megerősítette az androidos készülékek védelméről gondoskodó Play Protect technológiáját.
 

Az 5.0-ás vagy annál újabb verziójú Android operációs rendszerek szerves részét képező Play Protect szolgáltatás feladata, hogy megvédje a mobil készülékeket a kártékony, nemkívánatos alkalmazások által jelentett veszélyektől. Az okostelefonokon, táblagépeken háttérben végzett ellenőrzései révén lehetővé válik az ártalmas appok kiszűrése, legalábbis az esetek egy részében. A mobilvírusok terjesztői ugyanis számos olyan megoldást vettek már be, amelyek sajnos alkalmasak voltak a Play Protect védelmi vonalának megkerülésére. Mindezt elsősorban gyakori kódmódosítgatásokkal érték el.
 
Természetesen a Google mérnökei is pontosan tisztában vannak azzal, hogy a Play Protect sem egy olyan eszköz, ami mindenre ellenszert jelentene. Ugyanakkor folyamatos fejlesztésekkel igyekeznek megnehezíteni a kártékony kódok terjesztését. Várakozásaik szerint a legutóbbi fejlesztésük szignifikáns javulást fog mutatni ezen a téren, ugyanis az immár valós idejű ellenőrzésekre is lehetőséget biztosít.
 
A Play Protect az ellenőrzéseknek csak egy kisebb részét végzi a készülékeken, a nagyobb feladat a Google által üzemeltetett háttér infrastruktúrára hárul, ahol egy egész védelmi arzenál igyekszik detektálni a nemkívánatos kódokat. Ebben természetesen gépi tanulásra és mesterséges intelligenciára épülő technológiák is jelentős szerepet kapnak. Az eszközökről elküldött alkalmazásinformációk, illetve viselkedésminták alapján folyamatosan tanulnak, és szűrik az anomáliákat. Mivel a Play Protect nemcsak a Play áruházból letöltött appokat vizsgálja, hanem az egyéb forrásokból származó alkalmazásokat, illetve APK-állományokat is, így a háttér infrastruktúrában óriási mennyiségű információ halmozódik fel a szoftverek viselkedéséről, amit a gépi tanulásra épülő algoritmusok kiválóan tudnak hasznosítani.
 
Azt persze ezútan sem lehet kijelenteni, hogy a Play Protect mindenható lenne. Biztonsági szakemberek arra hívták fel a figyelmet, hogy azon kártékony appoknak továbbra is lesz esélyük megkerülni ezt a fajta védelmet, amelyek „türelmesek”, azaz a telepítésük után kivárnak, és csak jóval később töltik le a károkozásaikhoz szükséges kódokat, vagy csak hosszabb idő elteltével hajtanak végre nemkívánatos műveleteket a készülékeken.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség