Itt a bizonyíték, hogy nem éri meg fizetni a zsarolóknak
A zsarolóvírus támadásokat elszenvedő cégeknek mindössze a 8 százaléka tudta helyreállítani az adatait annak ellenére, hogy kifizették a zsarolók által követelt összeget.
A Sophos kiadta azt a tanulmányát, amelyben zsarolóvírusokkal végrehajtott támadásokat vizsgált. A szakemberek megállapították, hogy a ransomware támadások utáni helyreállítás átlagos költsége az elmúlt 12 hónapban több, mint kétszeresére nőtt. Az átlagosan kifizetett váltságdíj pedig 170 ezer dollár volt, de meglehetősen nagy a szórás. A megkérdezett cégek által megadott legmagasabb kifizetett összeg 3,2 millió dollár volt. Tíz szervezet fizetett ki 1 millió dollárt vagy annál nagyobb összeget.
Azon cégek aránya, amelyek kifizették a váltságdíjat, tavaly 26 százalékról 32 százalékra nőtt. Közülük mindössze csupán 8 százalékuknak sikerült visszanyernie az összes adatát.
A biztonsági cég kiemelte, hogy manapság már nem kizárólag a zsarolóvírusokkal végrehajtott, titkosításokra épülő támadások jelentenek problémát. Ennek oka, hogy tavaly óta megduplázódott azon incidensek száma, amikor a támadók egyéb módon, például adatlopást követően kezdték zsarolni az áldozataikat.
- mondta Chester Wisniewski, a Sophos vezető kutatója."A zsarolóvírus által sújtott cégek számánál látható csökkenés, ami jó hír. Ám mindezt beárnyékolja a tény, hogy ez valószínűleg - legalábbis részben - a támadók viselkedésében bekövetkezett változásokra utal. Látjuk, hogy a támadók a nagyobb léptékű, általános, automatizált támadásokról célzottabbakra váltottak. Habár a támadások összesített száma ennek eredményeképpen alacsonyabb, tapasztalataink szerint a fejlettebb és komplexebb célzott támadásokból származó potenciális kár nagysága sokkal nagyobb"
-
A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.
-
Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.
-
A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat