Ismét rekordot döntött egy kibertámadás
Egy újabb rekordméretű elosztott szolgáltatásmegtagadási támadásról számolt be a Cloudflare.
A Cloudflare gyakorta ad hírt azokról a kibertámadásokról, amelyek kirívóan nagy terheléssel járnak. A vállalatnál eddig jegyzet két legnagyobb DDoS támadás közül az egyik 6.5 Tbps, míg a másik 5,6 Tbps sávszélességet emésztett fel. Ezek mellett Brian Krebs kiberbiztonsági blogger a múlt hónapban azzal "dicsekedett el", hogy az oldalát egy 6,3 Tbps-os DDoS-támadás érte.
Megdőlt a rekord
A Cloudflare legutóbbi bejelentése szerint az említett incidenseken is túltett az a kibertámadás, amely május közepén következett be, és 7.3 Tbps-os hálózati adatforgalmat generált. Ez a támadás az egyik - meg nem nevezett hosting szolgáltató - rendszere ellen indult, és a csúcsterhelés 45 másodpercen keresztül tartott. A vállalat azzal igyekezett érzékeltetni az incidens nagyságát, hogy az körülbelül akkora terhelést jelentett a hálózati eszközökre, mintha 45 másodpercen belül kilencezer HD-s film letöltésére került volna sor.
A támadás globális kiterjedését pedig mi sem szemlélteti jobban, mint hogy az incidens 161 országból indult és 122 ezer különböző IP-cím bevonásával valósult meg (elsősorban UDP-flood technikák alkalmazásával).
- figyelmeztetett a Cloudflare."A hosting szolgáltatók rendszereit és a kritikus internetes infrastruktúrákat egyre nagyobb számban érik DDoS-támadások"
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat