Ilyen segítséget soha ne fogadjon el!
A technikai támogatásos csalások egyre többször élnek vissza a Microsoft Azure szolgáltatásaival. A támadások valóban megtévesztőek, de azért kellő odafigyeléssel felismerhetők. Mutatjuk, hogyan.
Az online csalások egyik típusát azon károkozások jelentik, amikor az elkövetők technikai támogatást ajánlanak fel a felhasználóknak. Ennek során megtévesztő, alaptalan üzeneteket jelenítenek meg a számítógépeken, például vírusfertőzéssel riogatnak. Az üzeneteikben ekkor elhelyeznek telefonszámokat is. Ha a felhasználó felveszi a kapcsolatot - a mondvacsinált - támogatással, akkor először távoli hozzáférést kérnek tőle hibaelhárítási céllal, vagy különféle programokat telepíttetnek fel vele. Ilyen módon a csalók elérhetik a felhasználó PC-jét, illetve azt éppen a "segítségnyújtás" közben fertőzhetik meg.
A technikai támogatásos fenyegetések során az elkövetők természetesen arra törekednek, hogy az akcióik minél hihetőbbek legyenek, ne keltsenek gyanút. Ezért egyre gyakrabban fordulnak egyebek mellett a Microsoft Azure szolgáltatásai felé, ahol viszonylag olcsón tudnak tárhelyre szert tenni olyan módon, hogy még a Microsoft ismertségével is vissza tudnak élni.
A MalwareHunterTeam biztonsági kutatói a legutóbbi vizsgálataik során 200 olyan kártékony weboldalt szűrtek ki, amelyek az Azure App Services-on keresztül működtek, és egytől egyig a szóban forgó támadásokat segítették elő. A szakemberek ezeket jelezték a Microsoftnak, de a tapasztalat azt mutatja - vélhetőleg a sok bejelentés miatt -, hogy a vállalat viszonylag lassan tud reagálni e problémákra. A kutatók szerint átlagosan 4-5 napra van szükség ahhoz, hogy a Microsoft letiltsa az ártalmas webhelyeket. Ennyi idő pedig bőven elegendő a csalók számára, hogy új tárhelyre költözzenek, és onnan folytassák az akcióikat.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat