Így lesz biztonságos a biztonsági mentés
Miért van szükség az adatok legalább három helyen történő tárolására?
Egy tavaly közzétett felmérés szerint a magyar cégek ötöde vált már zsarolóvírussal elkövetett támadás áldozatává, miközben globális szinten is rekordot döntött a ransomware incidensek száma. Ez rendkívül komoly kiberbiztonsági kihívás, hiszen szinte bárkit érinthet a nagyvállalatoktól kezdve a kkv-kon át az egyéni felhasználókig.
A támadók ma már nemcsak a nagyvállalatokat célozzák: automatizált, tömeges módszerekkel támadják a kevésbé védett célpontokat, beleértve a magánszemélyeket és a kisebb cégeket. A kis- és középvállalatok jellemzően nem rendelkeznek dedikált IT-biztonsági személyzettel, így nehezebben tudnak reagálni egy ilyen helyzetre.
A Kingston szakértői a fentiek alapján a 3-2-1 stratégia fontosságára hívták fel a figyelmet: legyen szó céges dokumentumokról vagy személyes fájlokról, ez a megközelítés hatékony eszköz az adatok biztonságának megőrzésére, fenntartására.
- nyilatkozta Kaszál Norbert, a Kingston Technology magyarországi és szlovéniai üzletfejlesztési vezetője."Akit már ért ilyen támadás, az sajnos nagy eséllyel nem kapja vissza az adatait, hiszen a váltságdíj kifizetése nem jelent erre garanciát. A megelőzéshez azonban hatékony eszköz a 3-2-1 stratégia, ami jóval kisebb ráfordítással megvalósítható, mint amekkora veszteséggel járna egy sikeres támadás"
A 3-2-1 biztonsági mentési stratégia lényege, hogy az adatokból összesen három példányt tárolunk, vagyis az eredeti mellett két biztonsági másolatot készítünk. Legalább kettőt eltérő típusú adathordozón érdemes elhelyezni. A harmadik példányt elkülönített helyen célszerű tárolni, amely fizikailag is távol található a többi másolattól, és nem érhető el az internet felől. Ez a módszer lehetővé teszi az adatvisszaállítást különféle adatvesztési problémák esetén, beleértve a kibertámadást, a hardverhibát, a véletlen törlést vagy a természeti katasztrófákat. Természetesen javasolt időről időre ellenőrizni, hogy a mentések valóban működnek és visszaállíthatók.
A több, egymástól független biztonsági réteg azért is fontos a zsarolóvírusok ellen, mivel a támadók gyakran kompromittálják a hálózatból elérhető biztonsági másolatokat, így, ha csak egy mentés áll rendelkezésre, az is veszélybe kerülhet. Az offline, fizikailag elkülönített tárolókon található adatokhoz viszont jellemzően nem férnek hozzá az elkövetők.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat