Hasznos taggal bővült a Bitwarden család

​A Bitwarden fejlesztői egy nagyon ígéretes alkalmazással rukkoltak elő, amely különösen a szoftverfejlesztők, illetve az IT-üzemeltetők által kezelt adatok védelmét segíti elő.
 

A Bitwarden jelszókezelő megoldása széles körben elterjedt. Sok szervezet használja arra, hogy a hitelesítő adatokat központosítottan és erős titkosítással ellátott módon tárolja. A nyílt forráskódú, de több verzióban és szolgáltatási csomag formájában is elérhető alkalmazás ugyan egyéb adatok (például kártyaadatok, jegyezetek) biztonságos tárolására is alkalmas, de az eddigi változatai nem támogatták kifejezetten azon információk védett kezelését, amelyeket szoftverfejlesztők és üzemeltetők gyakorta használnak a mindennapi munkájuk során. Ezek közé tartoznak egyebek mellett az API-kulcsok, a hitelesítésre szolgáló tanúsítványok, az adatbázisok jelszavai, a privát kulcsok, a TLS/SSL tanúsítványok, az SSH-kulcsok stb.
 
A Bitwarden már korábban jelezte, hogy látja a fejlesztők oldaláról az igényt egy olyan megoldásra, amely az adataik kezelését célzottabb módon támogatja. Ezért született meg a Secrets Manager, amely több hónapos tesztelést követően immár éles környezetben történő használatra is alkalmassá vált.
 
Alapvetően a Secrets Manager is egy nyílt forráskódú megoldás, így e tekintetben követi a jelszókezelőnél alkalmazott elveket. Az ingyenesen használható csomag korlátlan mennyiségű adat (secret) tárolását teszi lehetővé két felhasználó, három projekt és három szolgáltatási fiók kapcsán. A havi 6 és 12 dollár fejében igénybe vehető Teams és Enterprise díjcsomagok megszüntetik e korlátokat, és egyéb funkciókat kínálnak, például: FIDO2 alapú hitelesítés, SSO-integráció, kibővített adminisztrációs képességek.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A BIND-hoz egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.

  2. 4

    Tucatnyi biztonsági frissítés érkezett a Dell Storage Managerhez.

  3. 4

    Számos kockázatos sebezhetőséget javított az IBM a QRadar kapcsán.

  4. 4

    A PyTorch egy veszélyes sérülékenységet tartalmaz.

  5. 3

    A Zulip Server egy biztonsági hibajavítást kapott.

  6. 4

    A Zimbra Collaboration kapcsán három biztonsági hiba látott napvilágot.

  7. 3

    A Docker Desktophoz három biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  8. 4

    Kritikus veszélyességű hibák váltak megszüntethetővé a Firefox böngészőben.

  9. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.

  10. 4

    Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség