FBI: nagyon veszélyesek az elavult routerek
Az FBI arra hívta fel a figyelmet, hogy a nem megfelelően frissített hálózati eszközök nagyon komoly kockázatokat hordoznak.
A kiberbűnözők előszeretettel veszik célba a routereket annak érdekében, hogy ezáltal akár teljes informatikai rendszereket tudjanak kompromittálni, vagy azért, hogy értékes hálózati erőforrásokhoz juthassanak. Ilyen esetekben sokszor ismert sebezhetőségeket fordítanak a saját javukra, vagyis olyan eszközöket támadnak, amelyek biztonsági hibákat tartalmaznak.
A routerek rendszeres frissítése ezért különös jelentőséggel bír a kockázatok csökkentése szempontjából. Sajnos azonban a tapasztalatok azt mutatják, hogy sok hálózati eszközre nem kerülnek fel a hibajavítások. Ez történhet egyszerű hanyagság miatt, de sajnos sokszor a gyártók sem biztosítanak már frissítéseket a régebbi készülékekhez. Az FBI pedig pontosan ezen eszközök kockázataira világított rá.
Prémium előfizetéssel!
-
Egy tucat biztonsági hibajavítást kapott a Google ChromeOS.
-
Magas veszélyességi besorolással ellátott sebezhetőséget javított a TP-Link a VIGI kamerák esetében.
-
A Microsoft fontos hibajavítást adott ki a Power Apps-hoz.
-
Az IBM kér sérülékenységet orvosolt a Db2 kapcsán.
-
A TYPO3 újabb biztonsági frissítést kapott.
-
Az IBM QRadar SIEM-hez jelentős mennyiségű biztonsági javítás vált elérhetővé.
-
A Discord Client egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Fortinet egy magas veszélyességű sebezhetőségről számolt be a FortiOS kapcsán.
-
Több mint egy tucat sebezhetőségtől szabadult meg a Firefox.
-
A Thunderbird szoftver legfrissebb kiadása számos biztonsági javítást tartalmaz.
Az ünnepi időszakban még inkább megnő az online vásárlások száma, ezzel együtt a csalók aktivitása is.
A zsarolóvírus-támadások nem csupán technikai fennakadásokat vagy átmeneti anyagi veszteségeket okoznak – hanem akár egy teljes vállalkozás bukását is jelenthetik.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat










