Gyorsan talpra állt a Fujifilm
A Fujifilm elleni kibertámadás után a vállalat viszonylag gyorsan helyre tudta állítani az informatikai rendszereit, szolgáltatásait.
A Fujifilm június 4-én egy jelentős kibertámadásra lett figyelmes, amelynek során az informatikai infrastruktúrájába egy zsarolóvírus került. Amikor a kártékony program detektálása megtörtént, akkor az illetékes szakemberek rögtön elkezdték leállítani azokat a rendszereket, amelyek könnyedén célpontjaivá válhattak volna a károkozónak. Ezáltal izolálni tudták a fertőzött szervereket, számítógépeket, és meg tudták akadályozni a vírus további terjedését.
Erre helyi idő szerint a délelőtti órákban kellett sort keríteni, vagyis üzleti szempontól igencsak érzékeny időszakban. A dolgozók ebből először csak annyit vettek észre, hogy egy üzenetet kaptak, miszerint azonnal le kellett állítaniuk a számítógépeiket. Eközben pedig az informatikusok lekapcsolták a levelező, számlázó, belső kimutatáskészítő és egyéb kiszolgálókat.
Az egyes rendszerek ellenőrzése immár izolált módon vette kezdetét, és viszonylag hamar sikerült úrrá lenni a helyzeten, így az üzleti folyamatok fokozatosan állhattak helyre. A vállalat legutóbbi közleménye szerint a múlt héten már minden a megszokott kerékvágásban haladt, a gyártásban, kiszállításban sem voltak fennakadások.
Prémium előfizetéssel!
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat