Gyorsan talpra állt a Fujifilm

​A Fujifilm elleni kibertámadás után a vállalat viszonylag gyorsan helyre tudta állítani az informatikai rendszereit, szolgáltatásait.
 

A Fujifilm június 4-én egy jelentős kibertámadásra lett figyelmes, amelynek során az informatikai infrastruktúrájába egy zsarolóvírus került. Amikor a kártékony program detektálása megtörtént, akkor az illetékes szakemberek rögtön elkezdték leállítani azokat a rendszereket, amelyek könnyedén célpontjaivá válhattak volna a károkozónak. Ezáltal izolálni tudták a fertőzött szervereket, számítógépeket, és meg tudták akadályozni a vírus további terjedését.
 
Erre helyi idő szerint a délelőtti órákban kellett sort keríteni, vagyis üzleti szempontól igencsak érzékeny időszakban. A dolgozók ebből először csak annyit vettek észre, hogy egy üzenetet kaptak, miszerint azonnal le kellett állítaniuk a számítógépeiket. Eközben pedig az informatikusok lekapcsolták a levelező, számlázó, belső kimutatáskészítő és egyéb kiszolgálókat.
 
Az egyes rendszerek ellenőrzése immár izolált módon vette kezdetét, és viszonylag hamar sikerült úrrá lenni a helyzeten, így az üzleti folyamatok fokozatosan állhattak helyre. A vállalat legutóbbi közleménye szerint a múlt héten már minden a megszokott kerékvágásban haladt, a gyártásban, kiszállításban sem voltak fennakadások.
 
Történt-e adatszivárgás?
 
Manapság már megkerülhetetlen a kérdés egy zsarolóvírusra épülő támadást követően, hogy a fájlok kompromittálása mellett az elkövetők loptak-e adatokat. A Fujifilm erre vonatkozóan is végzett vizsgálatokat, amelyek során eddig semmiféle jele nem mutatkozott annak, hogy a támadók bizalmas adatokhoz fértek volna hozzá, és azokat kiszivárogtatták volna a vállalattól. Ez idáig az interneten sem jelentek meg olyan hírek, amelyek arról szóltak volna, hogy valamely kiberbanda azzal zsarolta volna meg a céget, hogy ha nem fizet, akkor bizalmas információkat hoz nyilvánosságra. Ennek ellenére a Fujifilm továbbra is intenzíven figyeli a helyzetet, hogy szükség esetén minél gyorsabban tudjon további védelmi intézkedéseket hozni.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség