Gyilkolja a netes eszközöket a BrickerBot károkozó

​A BrickerBot kártékony program teljesen használhatatlanná tud tenni egyes interneteléréssel is rendelkező eszközöket. Nagy lelkesedéssel törli az adatokat.
 

Az internetképes (IoT) eszközök egyre felkapottabb célpontoknak számítanak a kiberbűnözők berkeiben. Elég, ha csak arra a tavaly sok problémát okozó Mirai botnetre gondolunk, amely fertőzött IoT-eszközökből épült fel. A célja az volt, hogy elosztott szolgáltatásmegtagadási (DDoS) támadásokba vonja be a különféle készülékeket, amelyek aztán közös erővel jelentős szolgáltatásokat bénítottak meg.
 
A nemrégen felfedezett BrickerBot károkozó azonban nem a DDoS-támadások iránt mutat érdeklődést, hanem az úgynevezett PDoS (Permanent Denial-of-Service) felé vette az irányt. Mindez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a megfertőzött eszközöket használhatatlanná teszi. Az elmúlt néhány napban már több variánsával is összefutottak a Radware biztonsági kutatói.
 
Az első verzió meglehetősen rövid életű volt, vagyis akkor még volt remény arra, hogy a támadók próbálkozása nem vezet szélesebb körű problémákhoz. De aztán jött a második variáns, amely már igazolta, hogy a BrickerBottal számolni kell, ugyanis valóban komolyabb fennakadásokat képes okozni. Az IoT eszközöket Telneten keresztül, brute force módszerekkel kezdte ostromolni (hasonlóan a Mirai egyes variánsaihoz). Ezek a támadások még jelenleg is zajlanak, és különösen azok a készülékek kiszolgáltatottak, amelyek interneten keresztül telnet segítségével is elérhetők. Amennyiben a BrickerBot sikeresen felkerül egy ilyen, nem megfelelően védett eszközre, akkor azon Linux, illetve BusyBox parancsokat futtat le. Ekkor törli a készülékhez tartozó adattárolókat, és különös figyelmet fordít a /dev/mtd, illetve a /dev/mmc tekintetében történő "takarításra".
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  2. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  3. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  4. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  5. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  6. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  7. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  8. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  9. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  10. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség