Felforgatja az IT-biztonságot a koronavírus
A világjárvány és a nyomában járó változások a kiberbűnözők malmára hajtják a vizet, ezért a szervezeteknek még nagyobb hangsúlyt kell fektetniük a biztonságra.
A kiberbűnözés már az elmúlt években is egyre nagyobb mértéket öltött, de az idei járványhelyzet még kedvezőbb terepet teremtett az online térben tevékenykedő bűnözőknek. A Micro Focus szakértői szerint a megváltozott környezet miatt soha nem volt ennyire fontos a többrétegű védelem, amely az adatok, az alkalmazások és az eszközök számára is a lehető legnagyobb biztonságot nyújtja.
A tömeges home office megjelenése jelentette a legnagyobb változást nemcsak a munkavállalók, hanem az informatikai üzemeltető és biztonsági szakemberek számára is. Sem a szervezetek, sem az IT-sok nem voltak felkészülve ilyen mértékű és ilyen hirtelen változásra. Márpedig úgy fest, hogy az otthoni munkavégzés hosszú távon is megmarad a cégek és az alkalmazottak egy jelentős részénél. Mindez azonban kockázattal jár.
Ezért a Micro Focus szakértői szerint érdemes a nulla bizalom elvét követni. Ez azt jelenti, hogy minden személyről és eszközről, amely hozzáfér a vállalati rendszerekhez, azt feltételezzük, hogy ártalmas lehet. Ezért szigorú azonosítási folyamatot kell alkalmazni, akár a vállalat központjából, akár más helyszínről szeretne hozzáférni a felhasználó a céges erőforrásokhoz. Egyúttal arról is érdemes gondoskodni, hogy minden alkalmazott csak azokat az információkat és alkalmazásokat érje el, amelyekre valóban szüksége van a mindennapi munkája során.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat