Fájlokat pusztít a MegaCortex zsaroló program
A MegaCortex zsaroló program a Windows-t és az alkalmazások nagy részét érintetlenül hagyja, de a felhasználók fájljaival könyörtelenül elbánik.
A MegaCortex zsaroló program nem tért le arról a kitaposott útról, amelyet az eddigi fájltitkosító károkozók is bejártak. Ennek megfelelően értékes állományokat titkosít le, majd egy zsaroló üzenet (egy egyszerű szöveges fájl) révén közli a felhasználóval, hogy mi is történt a számítógépen.
A MegaCortex - ellentétben sok hasonló társától - nem rendelkezik egy olyan kiterjesztéslistával, ami alapján a fájlok kódolását elvégezné. Ehelyett egy kivétellista került bele, ami tartalmazza a Windows és a Program Files könyvtárat, valamint a rendszer- és futtatható fájlokra utaló kiterjesztéseket. Az ilyen fájlokat a kártevő érintetlenül hagyja, ezzel biztosítva azt, hogy a fertőzést követően az operációs rendszer legalább annyira működőképes maradjon, hogy a felhasználó ki tudja fizetni a váltságdíjat.
Természetesen ez esetben sem célszerű követni a zsarolók utasításait. Ehelyett a korszerű vírusvédelem alkalmazására, valamint a biztonsági mentések rendszeres készítésére kell helyezni a hangsúlyt.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat