Ezerszámra akadtak horogra káros appok
60 ezer androidos appról igazolódott be, hogy nem éppen azt a célt szolgálják, amire a felhasználó a telepítésükkor számít.
Az androidos ökoszisztéma továbbra is intenzív nyomás alatt áll a kiberbűnözők által. Az utóbbi hónapokban is sok, felhasználók széles körét érintő problémára derült fény ártalmas, nemkívánatos mobil alkalmazások miatt. Most pedig egy újabb eset borzolja a kedélyeket.
A Bitdefender mobilokhoz kifejlesztett, egyebek mellett anomáliadetektálásra is alkalmas védelmi technológiája olyan alkalmazások kapcsán riasztott, amelyekről hamar beigazolódott, hogy a leírásuktól eltérő funkciókkal rendelkeznek. Jelesül reklámokkal halmozzák el az okostelefonokat, táblagépeket.
A biztonsági cég a nemkívánatos programok detektálását követően átfogó vizsgálatot végzett, amelynek során nem kevesebb mint 60 ezer olyan appra akadt, amelyekről kiderült, hogy reklámprogramokban (adware-ekben) használatos összetevőket is tartalmaznak. Ezen alkalmazások kapcsán a legfontosabb azt megemlíteni, hogy eddig egyik sem jelent meg a hivatalos Google Play áruházban. Ehelyett azokat különféle weboldalakon és nem hivatalos alkalmazásboltokban terjesztik a csalók.
Prémium előfizetéssel!
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat