Egyre fenyegetőbb a HinataBot hálózat
A HinataBot nevű kártékony hálózat egyre aggasztóbb méreteket ölt, pedig már most nagyon komoly DDoS-támadások indítására alkalmas.
A HinataBot nevű kártékony hálózatról elsőként az Akamai számolt be még az év elején. Már akkor látható volt, hogy a botnet nagyon gyorsan fejlődik mind az általa alkalmazott technikák, mind a kiterjedését illetően. Vagyis rohamosan kezdte bekebelezni a célkeresztjébe állított, sebezhető eszközöket. Az eddigi megfigyelések alapján az elkövetők egyebek mellett az alábbiakkal történő visszaélésekre helyezik a hangsúlyt:
- Realtek SDK
- Hadoop YARN szerverek
- Huawei routerek
Több esetben régi, gyártók által már rég befoltozott biztonsági réseket is igyekeznek kihasználni olyan kódok révén, amiknek az eredete a Mirai kódjára épül és Go-val készül.
Az Akamai elemzése rámutatott arra, hogy a HinataBot első változata HTTP, UDP, ICMP és TCP flood típusú, elárasztásos támadások indítására volt alkalmas, azonban az utóbb hetekben az elkövetők kizárólag a HTTP és UDP alapú támadások kivitelezésére koncentrálnak. Mindkét esetben 512 munkafolyamatot indítanak a kompromittált eszközökön. A HTTP-alapú megközelítés esetén masszív webes lekérésekkel (484 és 589 bájtos csomagokkal) operálnak, míg az UDP-s technika alkalmazásakor 65549 bájtnál nagyobb csomagokat küldözgetnek nagy mennyiségben.
Noha nem új keletű DDoS technikáról van szó, a biztonsági kutatók úgy látják, hogy az amúgy napról napra terebélyesedő hálózat már jelenleg is alkalmas lehet több Tbps-os nagyságrendű, elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások indítására. Vagyis feltehetően már csak idő kérdése, hogy mikor mozgósítják a kiberbűnözők a rendelkezésükre álló erőforrásokat.
-
A Cisco egy biztonsági hibajavítást adott ki.
-
A Django egy újabb biztonsági javítást kapott.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz négy biztonsági javítás érkezett.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat