Egészségügy: még mindig nagy pusztítást végeznek a zsarolóvírusok
Csökkent a zsarolóvírusokra épülő kibertámadások száma az egészségügyben. Ennek ellenére nem lehet hátradőlni.
A Sophos publikálta a legfrissebb ágazati felmérését, amely szerint csökkent az egészségügyi szektorban működő szervezetek elleni, zsarolóvírusokkal végrehajtott kibertámadások száma. 2023-ban az egészségügyi szervezetek 60 százalékánál következett be ilyen jellegű incidens. (Ez az arány a megelőző évben még 66 százalék volt.) Noha a trend némi bizakodásra ad okot, a számok azért még mindig azt mutatják, hogy továbbra is nagyon sok a kockázat és a védelmi teendő.
Rossz hír, hogy a fájl- és adattitkosítások mellett az adatszivárogtatás is jelentős rizikót jelent. A biztonsági cég szerint a titkosításokkal járó incidensek 37 százaléka során adatlopás is történt, vagyis az esetek több mint egyharmadában dupla zsarolásra került sor.
A zsarolóvírusokkal végrehajtott támadások 32 százalékához kompromittált hitelesítő adatok járultak hozzá, míg az esetek 29 százalékában különféle sebezhetőségek is az elkövetők kezére játszottak. A legtöbbször azonban kártékony e-mailekkel kezdődtek az incidensek (a támadások 36 százaléka indult elektronikus levéllel).
Prémium előfizetéssel!
-
A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.
-
Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.
-
A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat