DDoS-védelem érkezett a kisebb cégek számára

​A Microsoft egy olyan biztonsági szolgáltatást tett kipróbálhatóvá, amelynek célja a kis- és közepes méretű vállalatok DDoS-védelemmel történő felruházása.
 

Az utóbbi években az elosztott szolgáltatásmegtagadási (DDoS) támadások száma és intenzitása jelentősen növekedett. A problémákat pedig az is fokozta, hogy a kiberbűnözők a rendszerek és szolgáltatások megbénítására kiélezett támadásaikat esetenként elkezdték vegyíteni némi zsarolással, kiterjesztve ezzel a zsarolóvírusok által okozta amúgy is jókora kockázatokat. 

A nagyobb vállalatok, intézmények hatékony DDoS-védelem nélkül már nem igazán létezhetnek. Sőt ennek a védelemnek is a lehető legjobban automatizáltnak és felügyeltnek kell lennie annak érdekében, hogy az esetleges támadásokra még azelőtt lehessen reagálni, mielőtt azok fennakadásokat okoznak az üzletmenetben. A Microsoft ugyanakkor úgy látja, hogy a DDoS-védelem nem szabad, hogy csak a "nagyok" kiváltsága legyen, ezért az elmúlt hónapokban egy kis- és közepes méretű vállalatok számára optimalizált DDoS-védelmi szolgáltatást fejlesztett ki. Ennek mostanra készült el az első, nyilvános teszt verziója, amely előnézeti módban már kipróbálható a cégek számára. 

Az Azure DDoS IP Protection nevű szolgáltatás nem más, mint egy teljes körűen menedzselt DDoS-védelmi megoldás. Alapjaiban véve az eddig is létező, de elsősorban nagyvállalatok számára kínált DDoS Network Protection esetében alkalmazott technológiákra épül. Ennek megfelelően védelmet nyújt az L3/L4 rétegbeli támadásokkal szemben. A DDoS kísérleteket detektálja, és szükség esetén (adaptív módon) beavatkozik annak érdekében, hogy a védett IP-mögötti rendszer ne bénuljon meg. Természetesen biztosított a naplózás és a riasztás is, valamint integrálható az Azure Firewall Manager, a Microsoft Sentinel és a Microsoft Defender for Cloud szolgáltatásokkal. 

Ellentétben a Microsoft által eddig is kínált DDoS Network Protectionnel, az újdonság nem hálózat alapú elszámolással fog rendelkezni, hanem IP-alapon kell majd érte fizetni. Ugyanakkor a jelenlegi tervek szerint a nagyobbik testvérétől eltérően nem lesz hozzá elérhető azonnali incidensreagálási támogatás, költségvédelem és kedvezmény a WAF (Web Application Firewall) szolgáltatásokhoz. 

Az Azure DDoS IP Protection jelenleg ingyenesen kipróbálható egyes régiókban. A Microsoft egyelőre nem közölte, hogy a szolgáltatás éles üzembe történő állítását követően milyen áron kínálja majd azt. 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség