DDoS-védelem érkezett a kisebb cégek számára
A Microsoft egy olyan biztonsági szolgáltatást tett kipróbálhatóvá, amelynek célja a kis- és közepes méretű vállalatok DDoS-védelemmel történő felruházása.Az utóbbi években az elosztott szolgáltatásmegtagadási (DDoS) támadások száma és intenzitása jelentősen növekedett. A problémákat pedig az is fokozta, hogy a kiberbűnözők a rendszerek és szolgáltatások megbénítására kiélezett támadásaikat esetenként elkezdték vegyíteni némi zsarolással, kiterjesztve ezzel a zsarolóvírusok által okozta amúgy is jókora kockázatokat.
A nagyobb vállalatok, intézmények hatékony DDoS-védelem nélkül már nem igazán létezhetnek. Sőt ennek a védelemnek is a lehető legjobban automatizáltnak és felügyeltnek kell lennie annak érdekében, hogy az esetleges támadásokra még azelőtt lehessen reagálni, mielőtt azok fennakadásokat okoznak az üzletmenetben. A Microsoft ugyanakkor úgy látja, hogy a DDoS-védelem nem szabad, hogy csak a "nagyok" kiváltsága legyen, ezért az elmúlt hónapokban egy kis- és közepes méretű vállalatok számára optimalizált DDoS-védelmi szolgáltatást fejlesztett ki. Ennek mostanra készült el az első, nyilvános teszt verziója, amely előnézeti módban már kipróbálható a cégek számára.
Az Azure DDoS IP Protection nevű szolgáltatás nem más, mint egy teljes körűen menedzselt DDoS-védelmi megoldás. Alapjaiban véve az eddig is létező, de elsősorban nagyvállalatok számára kínált DDoS Network Protection esetében alkalmazott technológiákra épül. Ennek megfelelően védelmet nyújt az L3/L4 rétegbeli támadásokkal szemben. A DDoS kísérleteket detektálja, és szükség esetén (adaptív módon) beavatkozik annak érdekében, hogy a védett IP-mögötti rendszer ne bénuljon meg. Természetesen biztosított a naplózás és a riasztás is, valamint integrálható az Azure Firewall Manager, a Microsoft Sentinel és a Microsoft Defender for Cloud szolgáltatásokkal.
Ellentétben a Microsoft által eddig is kínált DDoS Network Protectionnel, az újdonság nem hálózat alapú elszámolással fog rendelkezni, hanem IP-alapon kell majd érte fizetni. Ugyanakkor a jelenlegi tervek szerint a nagyobbik testvérétől eltérően nem lesz hozzá elérhető azonnali incidensreagálási támogatás, költségvédelem és kedvezmény a WAF (Web Application Firewall) szolgáltatásokhoz.
Az Azure DDoS IP Protection jelenleg ingyenesen kipróbálható egyes régiókban. A Microsoft egyelőre nem közölte, hogy a szolgáltatás éles üzembe történő állítását követően milyen áron kínálja majd azt.
-
A Trend Micro Deep Security Agent for Windows egy biztonsági hibát rejt.
-
A Google Chrome legújabb verziója négy biztonsági hibajavítással érkezett.
-
A Fortinet kritikus veszélyességű hibáról adott tájékoztatást.
-
Az Apache Tomcat két sebezhetőséget tartalmaz.
-
Számos biztonsági javítás érkezett a Foxit PDF-kezelő szoftverekhez.
-
Fél tucat biztonsági javítás érkezett a Moodle-hoz.
-
Egyre intenzívebben használják ki a támadók az Apache Struts biztonsági hibáját.
-
A Google ChromeOS két biztonsági javítást kapott.
-
A GFI Archiver három biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az SAP tíz új és három frissített biztonsági tájékoztatóban számolt be sebezhetőségekről.
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.