CISA: sürgős frissítésre szorul a Roundcube
Intenzíven zajlik a Roundcube tavaly feltárt sebezhetőségének kihasználása, ezért minél előbbi frissítésre van szükség.
A CISA figyelmeztetést adott ki a Roundcube egyik sérülékenysége miatt, ugyanis azt mind aktívabban használják ki a kiberbűnözők különféle támadások során.
A világszerte széles körben alkalmazott Roundcube kapcsán a szóban forgó biztonsági hibára tavaly szeptemberben derült fény. A CVE-2023-43770 azonosítóval ellátott hiba XSS (Cross-site scripting) típusú támadásokra ad lehetőséget. Speciálisan szerkesztett üzenetekkel, illetve azokban elhelyezett hivatkozásokkal válhat kihasználhatóvá. Amennyiben a felhasználó egy ilyen linket megnyit, akkor az elkövető olyan információk birtokába juthat, amire más különben nem lenne lehetősége.
A CISA - látva a sérülékenységgel kapcsolatos trendeket - felvette a biztonsági hibát a KEV (Known Exploited Vulnerabilities Catalog) katalógusába, és az érintett amerikai ügynökségeknek március 4-ig adott határidőt a sebezhetőség megszüntetésére.
A CISA KEV katalógusa természetesen nem kizárólag az amerikai intézmények számára ad fontos iránymutatást a patch menedzsment feladatok priorizálásához, hanem a vállalatoknak is.
A szóban forgó sebezhetőségek megszüntetéséhez szükséges patch-eket, frissítéseket a Roundcube fejlesztői már tavaly szeptemberben elérhetővé tették.
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat