Brutális károkat okozott a Fedexnél a zsarolóvírus
A Fedex nyilvánosságra hozta a NotPetya zsaroló program által okozott károk nagyságát. Megdöbbentő számról van szó, de még így sem ez a legnagyobb veszteség, ami a károkozó nevéhez fűződik.
A NotPetya zsaroló program júniusi terjedésének számos nagyvállalat is áldozatául esett. Ezek között volt a Fedex is, amelynek egyes szervezeti egységei nagyon megsínylették a vírusinváziót. Különösen a TNT Express rendszerei kerültek fel az áldozatok listájára. A Fedex a TNT Expresst tavaly vásárolta fel 4,8 milliárd dollárért, de az új szerzemény most sok fejtörést okozott.
A Fedex már néhány héttel ezelőtt jelezte, hogy a NotPetya támadásának következtében helyreállíthatatlan károkkal is számolni kell. Egyes rendszereit, illetve üzletileg kritikus adatait nem sikerült teljes mértékben helyreállítani. Ennek ellenére a TNT Express IT-infrastruktúrája kezd magához térni, de nagyon sok időbe került mire a mostani szintre sikerült eljutni, és a legfontosabb üzleti folyamatok ismét zökkenőmentesen működhetnek.
A vállalat közölte, hogy a vírustámadás következtében körülbelül 300 millió dolláros veszteséggel kell számolni, vagyis nagyságrendileg ekkorák a károk. Az igazán aggasztó az, hogy az ismét működő IT ellenére a forgalom és a bevételek még mindig nem tudtak visszatérni arra a szintre, ami a NotPetya fertőzése előtt volt. Azt nem tudni, hogy a fennakadások közepette mennyi ügyfél pártolt el a cégtől, de félő, hogy a biztonsági incidensnek tartós következményei is lesznek.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat