Biztonságosabb lett a LinkedIn
A LinkedIn is megvalósította a kétfaktoros hitelesítést, amelynek segítségével a közösségi oldalra való bejelentkezések tehetők biztonságosabbá.
A múlt hónapban a Twitter jelentette be, hogy megvalósította a kétfaktoros authentikáció támogatását. Minderre már nagy szükség volt, hiszen közelmúltban a Twitter kapcsán is számos, nagy visszhangot kiváltott incidens történt, amelyek egy jelentős része a jelszavas bejelentkezés gyengeségeire volt visszavezethető. A Twitter már hónapok óta dolgozott a kétfaktoros azonosítás bevezetésén, amellyel a mobil készülékeket is bevonta a hitelesítési folyamtokba egyszer használatos kódok révén. Ez kétségtelenül hatékonyabbá tette a felhasználói fiókok védelmét, azonban az újdonságok bevezetése után jó néhány gyenge pontjára derült fény a rendszernek, amelyek kihasználásával a támadók mégis csak hozzáférést szerezhetnek a Twitter fiókokhoz különféle adathalász és közbeékelődéses támadások során. Vagyis a jelszavak tudatos kezelésére továbbra is nagy szükség van.

A Twitter, a Facebook és a Google példáját a hitelesítések tekintetében immár a LinkedIn is követi. A vállalat bejelentette, hogy lehetőség van a LinkedIn fiókok kétlépcsős védelmére, amit célszerű kihasználni. Mindez tulajdonképpen az egyéb szolgáltatások kapcsán már jól ismert elveket követi. A fiókok biztonsági beállításai között be kell kapcsolni a kétfaktoros hitelesítést, és egy megerősítést követően már élessé is válik a fokozott biztonságú bejelentkeztetés. Ekkor a szokásos felhasználónév és jelszó páros mellett egy SMS-ben érkező kódot is meg kell adni. A LinkedIn új rendszerének fontos jellemzője, hogy amikor valaki egy új eszköz igénybevételével próbál bejelentkezni, akkor a fiók tulajdonosa egy e-mailes értesítőt kap a próbálkozásról. Ezzel bizonyos csalások kiszűrhetővé válhatnak.

Nem csodaszer
A biztonsági szakemberek hangsúlyozták, hogy azért a kétfaktoros azonosítás sem nyújt minden helyzetben védelmet. Először is nem véd teljes körűen az adathalászat ellen, vagyis a felhasználók megtévesztésével bekövetkező károkozások kockázatával - még ha kisebb mértékben is - de számolni kell. Ez esetekben sokszor adathalászok által összeállított, meghamisított, az eredeti oldalakra megszólalásig hasonlító bejelentkezési felületek okoznak problémákat.
Fontos, hogy bármilyen kiegészítő hitelesítésről is legyen szó, a jelszavak kezelésével kapcsolatos alapkövetelményeket mindig célszerű betartani. Az is lényeges, hogy lehetőleg a különböző online szolgáltatásokhoz különféle bejelentkezési adatok tartozzanak, ugyanis így egy weboldalon megadott jelszó kiszivárgása nem fogja automatikusan veszélyeztetni a többi felhasználói fiókunkat.
-
A BIND-hoz egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.
-
Tucatnyi biztonsági frissítés érkezett a Dell Storage Managerhez.
-
Számos kockázatos sebezhetőséget javított az IBM a QRadar kapcsán.
-
A PyTorch egy veszélyes sérülékenységet tartalmaz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Zimbra Collaboration kapcsán három biztonsági hiba látott napvilágot.
-
A Docker Desktophoz három biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
Kritikus veszélyességű hibák váltak megszüntethetővé a Firefox böngészőben.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.
-
Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat