Ayufos trójai: nincs többé Vezérlőpult

Az Ayufos trójai adatlopásból veszi ki a részét, és különösen online szolgáltatásokhoz tartozó jelszavak iránt mutat fokozott érdeklődést.
 

Az Ayufos trójai leginkább az adatlopásra alkalmas funkcióival okozhat károkat. A bizalmas információk eltulajdonítására többféle módszert is bevet. Így például képes figyelemmel kísérni a billentyűleütéseket, lementeni a vágólap tartalmát és rendszeresen képernyőképeket készíteni. Mindezek mellett egyes alkalmazások által eltárolt hitelesítő adatokat, valamint rendszerinformációkat is bezsebel. Az ilyen módon összegyűjtött adatokat elektronikus levélben továbbítja a terjesztői számára.

Az Isidor Biztonsági Központ jelentése szerint az Ayufos trójai számos olyan műveletet is végez, amelyek felhívhatják a felhasználók figyelmét arra, hogy valami nincs rendben a számítógépen. A károkozó ugyanis rendszeresen leállít különféle folyamatokat, és elérhetetlenné teszi a Vezérlőpultot. Emellett pedig kikapcsolja a Windows beépített tűzfalát. Minderre azért van szüksége, hogy a hálózati kommunikációját lehetőleg semmi se akadályozza, illetve az eltávolítása nehézségekbe ütközzön.

 
  1. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  2. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  3. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  4. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  5. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  6. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  8. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  9. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  10. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség