Átvették az uralmat a kriptobányász programok

A kártékony kriptobányász szoftverek az elmúlt egy év alatt 2,7 millió felhasználót támadtak meg, amely majdnem másfélszerese az előző évi incidensek számának.
 

Az elmúlt 2 év statisztikái azt mutatják, hogy a kriptobányászok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a fejlődő országokra, és támadják ezen régiók felhasználóit, hogy növeljék bevételeiket - állapította meg a Kaspersky Lab legfrissebb tanulmánya. Az elemzések kimutatták, hogy miközben a zsarolóvírusok potenciálisan nagy összegű, de egyszeri bevételt tudnak biztosítani a csalók számára, addig a bányász programok viszonylag kevesebb nyereséghez juttatják a kiberbűnözőket, de sokkal hosszabb ideig képesek észrevétlenül működni.
 
A fentiek tükrében már nem is annyira meglepő, hogy a biztonsági cég szakértői jelentős változást észleltek a kiberfenyegetések világában: a zsarolóvírus támadások némileg háttérbe szorultak az elmúlt két évben. A pórul járt felhasználók száma 30 százalékkal esett vissza.
 
Úgy tűnik, hogy a bűnözők mostanság inkább arra törekednek, hogy minél nagyobb mértékben kihasználják az áldozataik mobilkészülékeinek és számítógépeinek erőforrásait, hogy aztán kriptobányász szoftverek segítségével jussanak pénzhez. Az ilyen programoknak áldozatául eső felhasználók száma 44,5 százalékkal emelkedett.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.

  2. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  4. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  5. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  6. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  7. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  8. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  10. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség