Átkeresztelték a SEXi vírust
Új néven terjed az eddig SEXi-ként ismert zsarolóvírus, amely a névváltás óta sem vesztett semmit a veszélyességéből.
Az idén februárban megjelent, SEXi nevű zsarolóvírus onnan kapta a nevét, hogy az általa kompromittált állományok fájlnevét .SEXi kiterjesztéssel egészítette ki, illetve a követeléseit SEXi.txt nevű szöveges fájlok révén közölte az áldozataival. A fájltitkosítással károkat okozó program fontos jellemzője, hogy Windows és VMware ESXi alapú rendszerek esetében is működőképes. A készítői nem agyaltak túl sokat, amikor elkészítették, hiszen alapvetően az internetre korábban kiszivárgott Babuk és LockBit 3 zsarolóvírusok forráskódját használták fel.
A SEXi igazán akkor vált ismertté, amikor az egyik legnagobb chilei hosting szolgáltató rendszerébe sikerült beférkőznie, ahol ügyfelek - VMware alapú - virtuális gépeit tette használhatatlanná. Ráadásul a terjesztői a váltságdíjak meghatározásánál sem szívbajosak. Az érintett szolgáltató például korábban már elárulta, hogy a kibertámadást követően az elkövetők két bitcoint követeltek egy-egy ügyfél rendszerének helyreállításához szükséges információkért. Vagyis a váltságdíjak milliós nagyságrendűek.
A legutóbbi jelentések szerint a SEXi továbbra is töretlenül fertőz, azonban a legutóbbi támadássorozatokban már új néven tűnt fel. A szerzemény az APT INC nevet kapta. Arra azonban egyelőre nincs magyarázat, hogy mi sarkallhatta a kiberbűnözőket a névváltásra.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat