Amikor webkamerán keresztül jön a veszedelem
Egy nagyon tanulságos kibertámadás részleteit osztották meg biztonsági kutatók, amiből sok mindent lehet tanulni a zsarolóvírusok kapcsán is.
Azt már eddig is tudtuk, hogy a feketekalapos hackerek nem igazán szoktak meghátrálni, ha ez első támadási kísérleteik nem sikerülnek. Az S-RM biztonsági cég szakértői ezt a megállapítást erősítették meg egy olyan incidens vizsgálatát követően, amely több érdekességgel is szolgált. (A biztonsági kutatók azt nem közölték, hogy az általuk vizsgált incidens pontosan mely céget vagy szervezetet sújtotta, de valójában nem is ez a lényeges a tanulságok leszűrése szempontjából.)
A szóban forgó kibertámadás egy szokványosnak nevezhető, zsarolóvírussal végrehajtott akcióként indult. Ezúttal az Akira nevű ransomware játszotta a főszerepet, amelynek célja, hogy fájlokat titkosítson, és ezáltal tegye lehetővé az áldozat megzsarolását.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat