Adatbiztonsági incidensről számolt be az Ubiquiti
A Ubiquiti arról értesítette az ügyfeleit, hogy potenciális adatszivárgás miatt célszerű minél előbb jelszót módosítaniuk.
A hálózati eszközök és szolgáltatások piacán egyre népszerűbbé váló Ubiquiti egy figyelemfelhívó üzenetet küldött ki az ügyfelei számára. Ebben arról számolt be, hogy az egyik felhős, hosting partnerénél az egyik szerver esetében jogosulatlan hozzáférés jeleit mutatta ki. Az eddigi vizsgálatok arra derítettek fényt, hogy illetéktelenek betekintést nyerhettek az érintett kiszolgálóba, azonban arra egyelőre nincs bizonyíték, hogy a támadók adatbázisokhoz is hozzáfértek volna, illetve, hogy adatokat szivárogtattak volna ki. Ennek ellenére a vállalat elővigyázatosságból indokoltnak tartotta a felhasználók értesítését, és a megelőző intézkedések megtételét.
A cég szerint az érintett szerveren a regisztrált ügyfelek adatait tartalmazó adatbázis volt megtalálható, amely neveket, e-mail címeket, valamint jelszó hash-eket is tartalmazott. Emellett egyes esetekben címek és telefonszámok is tárolásra kerültek az egyes felhasználói fiókokhoz kapcsolódóan.

Forrás: Twitter
Az Ubiquiti azt javasolta, hogy az érintett felhasználók elővigyázatosságból változtassák meg a jelszavukat, és kapcsolják be a kétfaktoros azonosítást.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat