A nyílt forráskód biztonsági kockázatai

​A vállalatoknak muszáj kiemelt figyelmet fordítaniuk a szoftverekben rejlő sebezhetőségekre, mivel akár egyetlen biztonsági rés is óriási károkhoz vezethet.
 

Az üzleti életben gyorsan változnak a trendek és az elvárások, ami arra készteti a szoftverfejlesztő csapatokat, hogy olyan agilis gyakorlatokat alkalmazzanak, amikkel lépést tudnak tartani az igényekkel. Ezek az új megközelítések azonban nagy nyomást gyakorolnak a fejlesztőkre az alkalmazások gyorsabb létrehozásával és kiadásával kapcsolatban, akik ezért gyakran használnak nyílt forráskódú komponenseket annak érdekében, hogy időt és pénzt takarítsanak meg.
 
A Micro Focus szakértői ugyanakkor arra hívták fel a figyelmet, hogy a nyílt forráskódú komponensek kockázatokat is hordoznak, hiszen ezekben is előfordulhatnak biztonsági hibák.
 
A szoftveres ellátási láncok menedzsmentjével foglalkozó Sonatype vállalat legutóbbi Open Source Index jelentése szerint a nyílt forráskódú projektek mindössze 11 százalékát tartják aktívan karban. A felmérés szerint átlagosan 8-ból 1 nyílt forráskódú szoftver letöltésénél jelen vannak már ismert kockázatok, bár a sebezhető verziók 96 százalékánál rendelkezésre áll a javított verzió is.
 
A nyílt forráskódú komponensek biztonságát ugyanúgy célszerű vizsgálni és rendszeresen tesztelni, mint a saját fejlesztésű kódokét. Természetesen e feladatok megkönnyítéséhez léteznek professzionális eszközök is, amelyek automatizálják a vizsgálatokat a teljes szoftverfejlesztési ciklusban. A forráskódok statikus elemzésével képesek azonosítani a biztonsági réseket, és veszélyességük szerint rangsorolni azokat. Az eredményeket pedig sebezhetőségi adatbázisokkal vetik össze. Mindezek mellett a kódelemzésekhez gépi tanulásra épülő módszereket is alkalmazhatnak.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség