A nyílt forráskód biztonsági kockázatai
A vállalatoknak muszáj kiemelt figyelmet fordítaniuk a szoftverekben rejlő sebezhetőségekre, mivel akár egyetlen biztonsági rés is óriási károkhoz vezethet.
Az üzleti életben gyorsan változnak a trendek és az elvárások, ami arra készteti a szoftverfejlesztő csapatokat, hogy olyan agilis gyakorlatokat alkalmazzanak, amikkel lépést tudnak tartani az igényekkel. Ezek az új megközelítések azonban nagy nyomást gyakorolnak a fejlesztőkre az alkalmazások gyorsabb létrehozásával és kiadásával kapcsolatban, akik ezért gyakran használnak nyílt forráskódú komponenseket annak érdekében, hogy időt és pénzt takarítsanak meg.
A Micro Focus szakértői ugyanakkor arra hívták fel a figyelmet, hogy a nyílt forráskódú komponensek kockázatokat is hordoznak, hiszen ezekben is előfordulhatnak biztonsági hibák.
A szoftveres ellátási láncok menedzsmentjével foglalkozó Sonatype vállalat legutóbbi Open Source Index jelentése szerint a nyílt forráskódú projektek mindössze 11 százalékát tartják aktívan karban. A felmérés szerint átlagosan 8-ból 1 nyílt forráskódú szoftver letöltésénél jelen vannak már ismert kockázatok, bár a sebezhető verziók 96 százalékánál rendelkezésre áll a javított verzió is.
Prémium előfizetéssel!
-
A VMware Tools egy biztonsági frissítést kapott.
-
A Google a Chrome-ban két hibát javított, amelyek közül az egyik kritikus, nulladik napi sebezhetőség.
-
Az Adobe Photoshop három biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Adobe Illustrator kapcsán egy biztonsági hiba javítása vált szükségessé.
-
Az Adobe InDesignhoz három frissítés érkezett.
-
Az SAP kiadta a májusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft elérhetővé tette a májusi biztonsági frissítéseket a Windows-hoz.
-
Az Office több mint egy tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.
-
A Fortinet egy kritikus veszélyességű biztonsági hibáról adott tájékoztatást.
-
A Microsoft négy hibajavítást tett letölthetővé a SharePoint Serverhez.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat