A Microsoft is küzd a kémekkel

A Shadow Brokers hackercsoport közzétette azokat a Windows-os hibák kihasználására alkalmas kódokat, amiket az NSA is használhatott akár pénzügyi rendszerek kapcsán is. A Microsoft is reagált a történtekre.
 

A Shadow Brokers csoport tavaly nyárón került először a figyelem középpontjába, amikor azt állította, hogy olyan eszközök vannak a birtokában, amelyeket az NSA-hoz köthető Equation Group használt a tevékenysége során. A csoport először úgy határozott, hogy a megkaparintott eszközöket, sebezhetőségi információkat, exploitokat stb. aukció formájában értékesti, és a minimum árat 1 millió bitcoinban határozta meg. Az aukciót a GitHub hamar leállította, de ez nem szegte kedvét a Shadow Brokers tagjainak, akik időről időre újabb információkat szivárogtatnak ki.
 
A csoport múlt héten is előrukkolt néhány olyan adattal, fájllal, amikkel ismét a figyelem középpontjába került. Nem kevesebbet állított, mint hogy az általa publikált exploitokat, kódokat az NSA arra is felhasználta, hogy a SWIFT rendszerhez hozzáférést szerezzen. Később kiderült, hogy nem a teljes SWIFT ostromlásáról lehet szó, hanem inkább a Közel-Keleten jelentős szerepet betöltő EastNets állhat a középpontban. A SWIFT-et üzemeltető csapat pedig tagadta, hogy bármiféle kiterjedt támadás, kémkedés következtében sérült volna az adatbiztonság.
 
Ettől azonban még a Shadow Brokers által közzétett információkat, fájlokat nem lehet félvállról venni, főleg azért nem, mert a kiszivárgott adatok birtokában széles körű támadásokra is lehetőség nyílhat. Már csak azért is, mert számos olyan exploit került nyilvánosságra, amik minden Windows-os számítógépre veszélyt jelenthetnek.

 
  a
 
  1. 4

    A Google kiadta az Android májusi biztonsági frissítéseit.

  2. 3

    A tcpdump kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 3

    A Trend Micro Antivirus One for macOS egy sebezhetőséget tartalmaz.

  4. 4

    Jelentős mennyiségű QRadar frissítést adott ki az IBM.

  5. 3

    A Nessus Network Monitor kapcsán négy hibajavítás vált elérhetővé.

  6. 4

    A Cico az IP telefonjaihoz három hibát javító frissítést tett közzé.

  7. 4

    Az ArobaOS-hez fontos biztonsgi frissítés érkezett.

  8. 3

    A Google egy veszélyes biztonsági rést foltozott be a ChromeOS-en.

  9. 4

    A Google két veszélyes hibát orvosolt Chrome böngészőben.

  10. 4

    A SonicWall két sebezhetőséget javított a GMS kapcsán.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség