A Microsoft is küzd a kémekkel
A Shadow Brokers hackercsoport közzétette azokat a Windows-os hibák kihasználására alkalmas kódokat, amiket az NSA is használhatott akár pénzügyi rendszerek kapcsán is. A Microsoft is reagált a történtekre.
A Shadow Brokers csoport tavaly nyárón került először a figyelem középpontjába, amikor azt állította, hogy olyan eszközök vannak a birtokában, amelyeket az NSA-hoz köthető Equation Group használt a tevékenysége során. A csoport először úgy határozott, hogy a megkaparintott eszközöket, sebezhetőségi információkat, exploitokat stb. aukció formájában értékesti, és a minimum árat 1 millió bitcoinban határozta meg. Az aukciót a GitHub hamar leállította, de ez nem szegte kedvét a Shadow Brokers tagjainak, akik időről időre újabb információkat szivárogtatnak ki.
A csoport múlt héten is előrukkolt néhány olyan adattal, fájllal, amikkel ismét a figyelem középpontjába került. Nem kevesebbet állított, mint hogy az általa publikált exploitokat, kódokat az NSA arra is felhasználta, hogy a SWIFT rendszerhez hozzáférést szerezzen. Később kiderült, hogy nem a teljes SWIFT ostromlásáról lehet szó, hanem inkább a Közel-Keleten jelentős szerepet betöltő EastNets állhat a középpontban. A SWIFT-et üzemeltető csapat pedig tagadta, hogy bármiféle kiterjedt támadás, kémkedés következtében sérült volna az adatbiztonság.
Ettől azonban még a Shadow Brokers által közzétett információkat, fájlokat nem lehet félvállról venni, főleg azért nem, mert a kiszivárgott adatok birtokában széles körű támadásokra is lehetőség nyílhat. Már csak azért is, mert számos olyan exploit került nyilvánosságra, amik minden Windows-os számítógépre veszélyt jelenthetnek.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat