A csalók is felkészültek a fekete péntekre

​A Black Friday idén sem kerüli el a csalók figyelmét. Az előző évekhez hasonlóan most is jelentős növekedés észlelhető az adathalász támadások számában.
 

Az év végéhez közeledve a csalók ismét elővették a korábban már számukra jól bevált trükköket, és fokozták a nemkívánatos tevékenységüket. Elsősorban az adathalászok léptek színre, akik az év végi akciózások, valamint a Black Friday kapcsán mind több megtévesztő weboldallal rukkolnak elő.
 
Idén némi változás történt, mivel az eddigi megfigyelések szerint az elmúlt hetekben inkább azok a csalások szaporodtak el, amik az elektronikus fizetéseket célozzák. Ennek pedig elsősorban az a magyarázata, hogy az e-fizetés világszerte mind népszerűbbé válik, így a fizetésre szolgáló weboldalak hamisításával sok felhasználó válhat megtéveszthetővé.
 
A Kaspersky kutatói szerint az adathalászok meglehetősen korán elkezdték a felkészülést az év végi "hajrára", hiszen szeptemberben és októberben összességében 208 százalékos növekedés volt tapasztalható a pénzügyi adatokat veszélyeztető phishing támadások számában. November első két hetében pedig több mint 200 ezer olyan elektronikus levelet, spamet szűrtek ki, amelyeket internetes csalók terjesztettek, és szerepelt bennük a Black Friday kifejezés.
 
Az elektronikus fizetési megoldások célkeresztbe állítása mellett azért az elektronikus kereskedelmi oldalak sem szorultak teljesen háttérbe a kiberbűnözők körében. A biztonsági cég adatai szerint továbbra is az Amazon nevével történő visszaélések a leggyakoribbak. Ebből a szempontból a második helyre az eBay, míg a harmadikra az Alibaba került.
 

"A Black Friday időszakában mindig intenzívebbé válik a csalási tevékenység. Ami egy kicsit talán most szokatlan az az e-fizetési rendszerekre irányuló figyelem. Hatalmas növekedést észleltünk a legnépszerűbb fizetési rendszereket utánzó támadások számában"

- fejtette ki Miroslav Koren, a Kaspersky egyik igazgatója.
 
Tanácsok a biztonságos online vásárláshoz:
  • Használjon megbízható, korszerű biztonsági megoldást mind a számítógépeken, mind a mobil eszközökön.
  • A bankok, fizetési oldalak, webáruházak oldalait közvetlenül keresse fel, és ne e-mailekben szereplő linkekre való kattintással töltse le azokat.
  • Mielőtt bármilyen adatot megadna, kétszer is ellenőrizze a webcímet és a kereskedő, pénzintézet nevét.
  • Győződjön meg róla, hogy a webáruház és az online fizetési oldal címe https-sel kezdődik (azaz tiktosított a kapcsolat), valamint, hogy a tanúsítvány érvényes és hiteles.
  • Óvakodjon azoktól az ajánlatoktól, amelyek túl szépnek tűnnek ahhoz, hogy igazak legyenek.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség