A böngészőket bolondítja meg a TechBrolo károkozó
A TechBrolo nevű károkozó mindössze egy JavaScript kódból épül fel, ennek ellenére nagyon bosszantó tud lenni.
A TechBrolo.A kártékony kód JavaScript nyelven íródott, és a webböngészőkben tud kellemetlen meglepetéseket okozni. Amikor a felhasználó egy olyan weboldalt tölt le, amelyen az ártalmas kód is megtalálható, akkor a webböngészőben egy felbukkanó ablak jelenik meg. Az angol nyelvű üzenetben az olvasható, hogy a számítógép megfertőződött egy kártékony programmal vagy rendszerhiba történt. A problémák elhárítása érdekében pedig fel kell hívni egy telefonszámot, amelyen technikai segítségnyújtás vehető igénybe. Mindebből azonban a valóságban semmi sem igaz, ugyanis a csalóknak nincs más céljuk, minthogy a felhasználót rávegyék egy emelt díjas telefonszám tárcsázására.
A TechBrolo.A igyekszik megnehezíteni a böngésző bezárását is. Ezt állandóan felbukkanó ablakok megjelenítésével éri el. Emellett teljes képernyős üzemmódra váltja át a webböngészőt. Esetenként különféle audió állományok lejátszásával is arra igyekszik felhívni a figyelmet, hogy valami nagyon nincs rendben a számítógéppel. A jelenlegi variánsa egyéb károkozókat nem juttat fel a PC-kre, így jó esetben akár a böngésző bezárásával is eltüntethető. Azonban ezt követően azért az érintett webböngészőt érdemes karbantartani, és törölni az átmenetileg letárolt fájlokat, majd egy víruskeresést futtatni.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat