A böngészőket bolondítja meg a TechBrolo károkozó

A TechBrolo nevű károkozó mindössze egy JavaScript kódból épül fel, ennek ellenére nagyon bosszantó tud lenni.
 

A TechBrolo.A kártékony kód JavaScript nyelven íródott, és a webböngészőkben tud kellemetlen meglepetéseket okozni. Amikor a felhasználó egy olyan weboldalt tölt le, amelyen az ártalmas kód is megtalálható, akkor a webböngészőben egy felbukkanó ablak jelenik meg. Az angol nyelvű üzenetben az olvasható, hogy a számítógép megfertőződött egy kártékony programmal vagy rendszerhiba történt. A problémák elhárítása érdekében pedig fel kell hívni egy telefonszámot, amelyen technikai segítségnyújtás vehető igénybe. Mindebből azonban a valóságban semmi sem igaz, ugyanis a csalóknak nincs más céljuk, minthogy a felhasználót rávegyék egy emelt díjas telefonszám tárcsázására.
 
A TechBrolo.A igyekszik megnehezíteni a böngésző bezárását is. Ezt állandóan felbukkanó ablakok megjelenítésével éri el. Emellett teljes képernyős üzemmódra váltja át a webböngészőt. Esetenként különféle audió állományok lejátszásával is arra igyekszik felhívni a figyelmet, hogy valami nagyon nincs rendben a számítógéppel. A jelenlegi variánsa egyéb károkozókat nem juttat fel a PC-kre, így jó esetben akár a böngésző bezárásával is eltüntethető. Azonban ezt követően azért az érintett webböngészőt érdemes karbantartani, és törölni az átmenetileg letárolt fájlokat, majd egy víruskeresést futtatni.
 
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség