95 országban csapott le kiberbűnözőkre az Interpol
Több száz lefoglalt szerver, sok ezer feketelistázott IP-cím és több tucat letartóztatás az eredménye az Interpol idei egyik legnagyobb kiberbiztonsági akciójának.
A Synergia II. nevű Interpol akcióra április és augusztus között került sor azzal a céllal, hogy adathalászatot végző, valamint zsarolóvírusokat és adatszivárogtatásra alkalmas kártékony programokat terjesztő kiberbűnözőket, kiberbandákat sikerüljön tetten érni. A bűnüldöző szervek összehangolt munkájára nagy szükség volt, mivel az akció 95 országra terjedt ki, így egy világszinten kordinált hatósági fellépésről beszélhetünk. Ráadásul nem kizárólag hatóságok bevonásával zajlott a művelet, mivel piaci szereplők segítségét is kérte az Interpol. Többek között a Kaspersky, a Trend Micro és a Group-IB is hasznos információkkal támogatta a hatóságok munkáját.
A Synergia II. kapcsán az Interpol arról számolt be, hogy néhány hónap alatt sikerült több mint ezer olyan kiszolgálót lefoglalni, amelyek online csalásokban, károkozásokban jutottak szerephez. 22 ezer ártalmas célokra használt IP-cím került feketelistára, és eközben több tucat letartóztatást foganatosítottak a nyomozók. Néhány példa:
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat