8 milliószor töltötték le ezeket a káros appokat
A Google Play áruházban ismét kártékony appok ütötték fel a fejüket. Mire ez kiderült, már nyolcmillió letöltést számláltak a problémás alkalmazások.
A Google folyamatosan fejleszti mind a Play áruház, mind az Android védelmi vonalait. Egyre több szigorítást vezet be, amelyek révén igyekszik még azelőtt detektálni az ártalmas, valamint a Play szabályzatának nem megfelelő szoftvereket, mielőtt azok letölthetővé válhatnának.
Biztonsági szakértők gyakorta hangsúlyozzák, hogy appokat csak a hivatalos Playről célszerű letölteni, mivel ott van a legkisebb valószínűsége annak, hogy nemkívánatos programok kerülnek fel a készülékekre. Csakhogy ez a valószínűség azért a Google áruházának esetében sem nulla. Ezt már számos eset alátámasztotta, legutóbb éppen az Avast kutatóinak munkája.
Az Avast víruskutatói 21 olyan appot szűrtek ki, amelyek a Play áruházból mindenki számára szabadon letölthetők voltak, és nemcsak azt a funkcionalitást biztosították, amit a leírásaikban olvasni lehetett. Mindez a gyakorlatban azt jelentette, hogy ha a felhasználó az egyik ilyen alkalmazást feltelepítette, akkor onnantól kezdve az okostelefonján vagy táblagépén bosszantó reklámok kezdtek megjelenni.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat