Zűrzavaros felhőbiztonság

​Az informatikai szakemberek sokszor jobban aggódnak a vállalatuk digitális értékei miatt, mint az otthonaik biztonságáért.
 

Az Oracle és a KPMG 2020-as felhőbiztonsági tanulmánya szerint az informatikai szakemberek növekvő aggodalommal és bizalmatlansággal tekintenek az adatbiztonságra.  A világszerte megkérdezett 750 kiberbiztonsági és informatikai vezető válaszai azt mutatták, hogy a számtalan különféle biztonsági termék használata egy cégen belül, a rosszul beállított szolgáltatások és az új, felhőalapú biztonsági modellek körüli zűrzavar bizalmi válságot hozott létre.
 
Álmatlan éjszakák
 
A tanulmány megállapította, hogy az informatikai szakemberek átlagosan háromszor jobban aggódnak a munkahelyük pénzügyi és szellemi tulajdonának biztonságáért, mint az otthonuk védelme miatt. 75 százalékuk biztonságosabbnak tartja a nyilvános felhőt egy saját adatközpontnál, ám 92 százalékuk nem bízik abban, hogy cégük felkészült a nyilvános felhőszolgáltatások valóban védett használatára.
 
Elöregedett biztonsági rendszerek
 
Az informatikai szakemberek sok különféle védelmi terméket használnak, hogy megfeleljenek az adatbiztonság kihívásoknak. A szervezetek 78 százaléka több mint 50 különálló kiberbiztonsági megoldást vesz igénybe, 37 százalékuk pedig több mint százat.
 
Nem kizárólag a sokféle eszközzel van probléma, hanem a technológiák, szolgáltatások konfigurálásával is. Azoknál a szervezeteknél, ahol a szolgáltatások nem voltak megfelelően konfigurálva, 10 vagy több adatvesztési esemény fordult elő az elmúlt egy évben. A szervezetek 59 százaléka nyilatkozta azt, hogy a felhőszolgáltatásokhoz kiemelt hozzáféréssel rendelkező munkatársak körében előfordult olyan eset, amikor célzott adathalász támadás következtében hozzáférési adatok kerültek illetéktelen kezekbe.
 
A hibák leggyakoribb típusai:
  • Feleslegesen sok hozzáférési jogosultság kiosztása egyes felhasználók számára
  • Webszerverek megfelelő védelem nélküli üzemeltetése
  • Kétfaktoros hitelesítés hiánya a kulcsfontosságú szolgáltatások esetében
 
"Első a biztonság" kultúrája
 
A növekvő adatbiztonsági aggodalmak és a bizalomvesztés kezelése érdekében a felhőszolgáltatóknak és az informatikai csapatoknak együtt kell működniük a biztonsági kultúra kialakításában. Ez magában foglalja képzett informatikai biztonsági szakemberek felvételét, továbbképzését, valamint a folyamatok és a technológiák fejlesztését. A szervezetek 73 százalékának van, vagy tervez felvenni felhőbiztonsági ismeretekkel rendelkező CISO-t. A cégek több mint fele új, Business Information Security Officer (BISO) elnevezésű pozíciót hozott létre. E munkakörben dolgozó szakembernek az a feladata, hogy együttműködjenek a CISO-val, és beépítsék a biztonsági kultúrát az üzleti gondolkodásba.
 
"A kritikus információk felhőbe mozgatása nagy lehetőségeket nyitott meg, ám a különféle biztonsági eszközök egymásra halmozása rossz konfigurációk és adatszivárgások állandó sorához vezet"- mondta Steve Daheb, az Oracle Cloud alelnöke. A szakember szerint alapvetően az intelligens és automatizált eszközök bevezetése segíthet a problémák felszámolásában.
 
  1. 4

    A Dahua Technology hét biztonsági hibáról adott tájékoztatást.

  2. 4

    A Google ChromeOS egy fontos hibajavítást kapott.

  3. 3

    A Spring Framework egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  4. 4

    A 7-Zip egy súlyos sebezhetőség miatt szorul frissítésre.

  5. 3

    Újabb biztonsági frissítést kapott a Drupal.

  6. 4

    A Google Chrome egy fontos biztonsági hibajavítást kapott.

  7. 3

    Fél tucat biztonsági hiba vált kimutathatóvá a PHP-ben.

  8. 3

    A Nextcloud Desktop esetében két biztonsági rést kell befoltozni.

  9. 3

    Az Apple két sebezhetőséget szüntetett meg egyes operációs rendszereiben.

  10. 4

    A FortiClient kapcsán egy nulladik napi sebezhetőségre derült fény.

Partnerhírek
Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

Hazánkba is megérkezett az ESET Services

​Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is.

hirdetés
Közösség