Zsarolóvírusok: felveszi a kesztyűt a Windows 10
A Microsoft a Windows 10 őszi, nagy frissítésével egy olyan védelmi szolgáltatást vezet be, amelynek célja, hogy a fájlokat titkosító vírusok pusztításának gátat szabjon.
Az utóbbi években a fájlokat titkosító és a felhasználókat megzsaroló programok rohamosan terjedtek, és világszerte jelentős károkat okoztak. Elég, ha csak az idén nagy hírverést kapott WannaCry, illetve az elmúlt héten gyors terjedésnek indult Petya károkozókra gondolunk. Ezek nem kizárólag az egyéni, hanem sok vállalati, intézményi felhasználó esetében is jelentős fennakadásokat okoztak, és gyakorta helyreállíthatatlan károkat idéztek elő.
A Microsoft sem nézi tétlenül a zsaroló programok térhódítását, és fejleszti azokat a megoldásait, amelyek révén e kockázatok csökkenthetővé válhatnak. Ugyan ezeket a fejlesztéseket eddig nem kapkodta el, de most már van némi remény arra, hogy ősszel egy ígéretes technológia válik minden Windows 10 felhasználó számára elérhetővé.
Az egyelőre "Controlled Folder Access" néven emlegetett védelmi technológia a Windows Defenderhez kapcsolódik, és a célja, hogy az arra kijelölt könyvtárakban lévő fájlokon csak biztonságosnak ítélt alkalmazások tudjanak módosításokat végezni. Vagyis a védett mappákban ismeretlen szoftver nem titkosíthat vagy írhat felül állományokat.
Prémium előfizetéssel!
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat