Zsarolóvírusok: felveszi a kesztyűt a Windows 10

A Microsoft a Windows 10 őszi, nagy frissítésével egy olyan védelmi szolgáltatást vezet be, amelynek célja, hogy a fájlokat titkosító vírusok pusztításának gátat szabjon.
 

Az utóbbi években a fájlokat titkosító és a felhasználókat megzsaroló programok rohamosan terjedtek, és világszerte jelentős károkat okoztak. Elég, ha csak az idén nagy hírverést kapott WannaCry, illetve az elmúlt héten gyors terjedésnek indult Petya károkozókra gondolunk. Ezek nem kizárólag az egyéni, hanem sok vállalati, intézményi felhasználó esetében is jelentős fennakadásokat okoztak, és gyakorta helyreállíthatatlan károkat idéztek elő.
 
A Microsoft sem nézi tétlenül a zsaroló programok térhódítását, és fejleszti azokat a megoldásait, amelyek révén e kockázatok csökkenthetővé válhatnak. Ugyan ezeket a fejlesztéseket eddig nem kapkodta el, de most már van némi remény arra, hogy ősszel egy ígéretes technológia válik minden Windows 10 felhasználó számára elérhetővé.
 
Az egyelőre "Controlled Folder Access" néven emlegetett védelmi technológia a Windows Defenderhez kapcsolódik, és a célja, hogy az arra kijelölt könyvtárakban lévő fájlokon csak biztonságosnak ítélt alkalmazások tudjanak módosításokat végezni. Vagyis a védett mappákban ismeretlen szoftver nem titkosíthat vagy írhat felül állományokat.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  2. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  3. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  4. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  5. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  6. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  8. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  9. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  10. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség