Zsarolóvírus lepte el a New York-i repteret

​Az Albany nemzetközi repülőtér immár hivatalosan is elismerte, hogy karácsonykor egy zsarolóvírussal végrehajtott támadás érte. Ráadásul a zsarolók követeléseit is teljesítette.
 

Az FBI és a helyi hatóságok is nyomoznak az Albany repülőteret ért kibertámadás ügyében. Az incidens karácsonykor következett be, amikor a repülőtér üzemeltetését végző egyik szolgáltató, a Logical Net informatikai rendszerét egy zsarolóvírus fertőzte meg. Egészen pontosan egy karbantartási és felügyeleti célokat szolgáló szerverre tudott feljutni a kártékony program. Az igazi problémát azonban az okozta, hogy erről a kiszolgálóról a zsarolóprogram tovább tudott terjedni, és elérte a biztonsági mentéseket tároló szervert, amelyen titkosította a fájlokat. Ennek következtében az érintett állományokat már a mentésből sem lehetett helyreállítani.
 
A repülőtér közleménye szerint a zsarolóvírus - elsősorban a gyors közbelépésnek köszönhetően - nem okozott kárt az utasok adatait tároló adatbázisokban, és nem volt képes eljutni a légiirányításban, illetve a repülésbiztonságban érintett rendszerekig. Így az utasok a kibertámadásból semmit nem vettek észre, a légiközlekedésben nem okozott fennakadásokat az eset. Ellenben a károkozás mértékét nem lehetett lebecsülni, ugyanis sok értékes állomány vált használhatatlanná, például könyveléssel kapcsolatos fájlok is.
 
Mivel a biztonsági mentések is sérültek, ezért a repülőtér nem látott más kiutat, mint hogy kifizette a zsarolók által követelt váltságdíjat. Erről annyit árult el, hogy egy hatszámjegyű összegről volt szó (amerikai dollárban), aminek egy részét a biztosító fedezte. A váltságdíj kifizetését követően pedig az elkövetők megküldték a helyreállításhoz szükséges információkat, és a kompromittált állományok visszanyerhetővé váltak.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  3. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  5. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  6. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  7. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  8. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  9. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  10. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség