Zsarolókkal küzd Texas
Az internetes zsarolók ismét texasi intézményeket állítottak célkeresztbe. Néhány napon belül két jelentős támadás is történt az államban.
A múlt héten zsarolóvírusra épített támadás indult Texas egyes bírósági rendszerei ellen. Emiatt az informatikai rendszerek üzemeltetőinek gyors és drasztikus intézkedéseket kellett hozniuk. Például kritikus fontosságú szervereket kellett leállítaniuk annak érdekében, hogy a kártékony program terjedését meg tudják fékezni. A hírek szerint a zsarolóvírus ezúttal is fájlokat igyekezett titkosítani, hogy aztán a dekódoláshoz szükséges kulcsokért cserébe váltságdíjat követeljen.
A bírósági rendszer támadását követően egy újabb incidens borzolta a kedélyeket. A texasi közlekedési minisztérium ugyanis jelezte, hogy egy kibertámadás következtében egyes rendszereit, szolgáltatásait nem lehet elérni. Az eddigi vizsgálatok szerint a minisztérium rendszerébe is zsarolóvírus jutott be. Az üzemeltetők ezúttal is izolálták az érintett rendszereket és hálózatokat, illetve leállították a célkeresztbe állított kiszolgálókat, számítógépeket. Eközben jelezték, hogy a kritikus rendszerek rendelkezésre állását igyekeznek biztosítani. Azt azonban még nem lehet tudni, hogy a vírus hány számítógépet fertőzött meg, és mekkora pusztítást végzet a hálózatban.
Mind az érintett bíróságok, mind a minisztérium az FBI bevonásával folytatja a vizsgálatokat és a történtek pontos felderítését. Arról egyelőre nincsenek információk, hogy a két biztonsági incidens között akár az elkövetők, akár az alkalmazott zsarolóvírusok tekintetében vannak-e összefüggések.
Texasban tavaly augusztusban volt egy jelentős támadáshullám, amelynek során több mint húsz kormányzati rendszert fertőztek meg zsarolóvírusok. Akkor összességében 2,5 millió dollárt követeltek a zsarolók.
-
A Node.js egy tucat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az FFmpeg fejlesztői egy kritikus veszélyességű hibát szüntettek meg.
-
Egy biztonsági hiba található a SOLIDWORKS Desktopban.
-
A cups három biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
Újabb biztonsági hiba vált kimutathatóvá a FreeRDP kapcsán.
-
A Drupal fejlesztői öt biztonsági rést foltoztak be.
-
A Mozilla 40 biztonsági rést foltozott be a Thunderbird levelezőkliensen.
-
A LibreOffice kapcsán hát biztonsági hiba merült fel.
-
Kritikus biztonsági frissítés vált elérhetővé a MySQL Serverhez.
-
Az F5 öt biztonsági hibajavítást adott ki az NGINX kapcsán.
Egyre komolyabb, ám gyakran még láthatatlan kockázatot jelent a vállalatok számára az úgynevezett „shadow AI”, vagyis az alkalmazottak mesterséges intelligencia használata cégen belül.
Gyermeknap közeledtével érdemes arra is gondolni, milyen digitális környezetben nőnek fel ma a gyerekek és ebben milyen szerepet játszanak az egyre népszerűbb AI chatbotok.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat










