Zero Trust irányba mozdul el a Balasys
A jövő év egyik meghatározó biztonsági trendje kétségtelenül a Zero Trust lesz, amely a védelem eddigi fókuszát is áthelyezi.
A Zero Trust egy az utóbbi években egyre népszerűbbé váló biztonsági koncepció, aminek középpontjában az az alapelv áll, hogy a szervezetek automatikusan nem bízhatnak meg senkiben, sem a céges hálózaton belül, sem azon kívül. A Zero Trust szerint a fókuszt a statikus hálózati határvédelemről a felhasználókra és az IT-erőforrásokra kell helyezni, a hozzáférés engedélyezése előtt ellenőrizni kell mindent és mindenkit, ami a rendszerhez csatlakozik.
A felhőalkalmazások, a BYOD és az otthoni munkavégzés eltüntették a céges hálózatok határait - a klasszikus értelemben vett, megbízható vállalati hálózatok már a múlté. Az informatikai csapatok ma már csak korlátozottan képesek ellenőrizni a felhasználói eszközöket és az IT infrastruktúrát. Ezt a trendet felismerve nyer egyre nagyobb teret a Zero Trust koncepció.
A One Identity kutatást készített ezernél is több, nyugat-európai, észak-amerikai és ausztráliai közép- és nagyvállalat körében a legújabb IT-biztonsági koncepcióról, a Zero Trustról. A kutatás egyik fő megállapítása szerint habár szinte minden vállalat elismeri a Zero Trust fontosságát, különböző problémák miatt még csak kevesen építették azt ki.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat