WordPress: egyre nehezebb fenntartani a biztonságot
Egyre komolyabb biztonsági aggályok merülnek fel a WordPress kapcsán. Az látszik, hogy valamit tenni kell, hiszen sok millió weboldal biztonságáról van szó.
A WordPress biztonságával foglalkozó Patchstack egy érdekes felmérést készített azzal kapcsolatban, hogy az elmúlt évben miként változott a népszerű, széles körben használt, nyílt forráskódú tartalomkezelő védelmi szintje. A kutatók sajnos rossz hírekkel szolgáltak, ugyanis kiderült, hogy 2021-ben 150 százalékkal több olyan sérülékenység került napvilágra, amelyek érintették WordPress-t.
Fontos megjegyezni, hogy alapvetően nem a WordPress "motorjával" van probléma, hanem sokkal inkább az ahhoz kapcsolódó egyéb összetevőkkel. A feltárt sebezhetőségeknek ugyanis mindössze a 0,58 százaléka érintette a WordPress Core-t. A többi biztonsági rés különféle sablonokban és bővítményekben volt kimutatható.
A biztonsági kutatók arra is felhívták a figyelmet, hogy a bővítményeket sújtó hibák 91 százaléka ingyenes kiegészítőkkel volt kapcsolatba hozható. A fizetős plugin-ek esetében jóval kevesebb sebezhetőségről hullt le a lepel. Ugyanakkor összességében az is megállapíthatóvá vált, hogy a bővítmények sebezhetőségeinek 29 százalékára nem érkezett hibajavítás. Ez pedig igencsak aggasztó a kockázatok csökkentése szempontjából.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat