Webkamerákat támad a HiatusRAT trójai
Már az FBI is figyelemfelhívó közleményt adott ki a HiatusRAT kártékony program egyre intenzívebb terjedése miatt.
A HiatusRAT trójai márciusban azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy a terjesztői széles körű hálózatszkennelést végeztek az interneten annak érdekében, hogy különféle sebezhető eszközöket térképezzenek fel későbbi károkozásokhoz. Elsősorban az Egyesült Államokban, Ausztráliában, Kanadában és az Egyesült Királyságban kutakodtak sérülékeny készülékek után. Ezt követően viszonylag kevesebbet lehetett hallani a károkozóról, de ez sajnos nem jelentette azt, hogy az felhagyott volna a károkozásokkal. Éppen ellenkezőleg!
Az FBI arra figyelmeztetett, hogy a HiatusRAT egyre aktívabb, és mind több hálózatos eszközt von be a támadásaiba. Jelenleg elsősorban internet felől elérhető webkamerák és DVR-ek (digitális videófelvevők) ostromlására törekszik. Különösen kiszolgáltatottak a különféle kínai márkák, illetve azok a berendezések, amelyek ismert biztonsági réseket tartalmaznak. Ugyanakkor a HiatusRAT a gyenge jelszavakban rejlő lehetőségeket is igyekszik kiaknázni brute force módszerekkel.
A legutóbbi támadásokban olyan nyílt forráskódú szoftverek is szerephez jutottak, mint például az Ingram (webkamerák sebezhetőségeinek feltárására alkalmas eszköz) vagy a Medusa.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat