Vízművet ért kibertámadás

​Az Egyesült Államokban egy újabb vízügyi rendszert ért kibertámadás. Az ivóvízellátás ezúttal nem került veszélybe.
 

A kibertámadások egy része továbbra is a különféle kritikus infrastruktúrákat veszélyeztetik. Ezek a legtöbb kockázatot hordozó incidensek érthető módon mindig kiemelt figyelmet kapnak, hiszen ellátásbiztonsági kérdéseket is felvetnek.
 
Az USA-ban a legutóbbi, kritikus infrastruktúra elleni támadás a hétvégén következett be, amikor a pennsylvaniai Aliquippa várost ellátó vízmű rendszere került a feketekalapos hackerek látókörébe. Az incidens észlelésekor az illetékes szakemberek azonnal megtették a szükséges védelmi intézkedéseket, és az érintett rendszert leállították. Szerencsére nem egy olyan rendszerről volt szó, amelynek a kiiktatása a lakosok ivóvízellátását hátrányosan érintette volna.
 
A támadást követően azonnal megkezdődtek a hatósági vizsgálatok, amelyek megállapították, hogy az incidens nem veszélyeztette a város vízbiztonságát, az ivóvízzel pedig minden rendben van. Ennek ellenére aggodalomra ad okot az eset, hiszen a hírek szerint egy olyan szoftverhibát sikerült kihasználniuk az elkövetőknek, amely más infrastruktúrákban is kockázatot jelenthet.
 
Mivel a történtek kivizsgálása jelenleg is folyamatban van, ezért az érintett szolgáltató és a hatóságok is csak szűkszavúan nyilatkoznak. Ugyanakkor a felröppent hírek alapján az valószínűsíthető, hogy a támadás mögött egy izraeli hacktivista csoport áll, amely már Izraelben is számos hasonló támadást hajtott már végre (Unitronics Vision PLC-rendszerek ellen).
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség