Visszavesz a kíváncsiságából a Google

A Google változtat a Gmail adatkezelésén: a levelek tartalmát nem fogja felhasználni a hirdetések célzásához.
 

A Google eddig sem titkolta, hogy az ingyenes Gmail szolgáltatása által kezelt elektronikus leveleket felhasználja arra, hogy minél célzottabb reklámokat tudjon megjeleníteni a felhasználók számára. Ennek következtében az algoritmusai az e-mailek tartalmát is szemügyre vették, sőt mind a mai napig ezt teszik. Ez a fajta levélelemzés a fizetős szolgáltatások esetében nem volt tetten érhető, így a Google Apps for Education és a G Suite felhasználói sem érintettek a hirdetési mizériában, legalábbis ami az üzenetek tartalmát illeti.
 
A Google azonban úgy döntött, hogy még az idén teljesen kivezeti Gmailből azt a megoldását, amely a levelek alapján segíti elő a reklámok célzott megjelenítését. Ilyen módon már az ingyenesen igénybe vett levelezőszolgáltatás esetében sem kell majd ezzel a "háttértevékenységgel" számolni. Érdekesség, hogy a vállalatnak jelenleg valamivel több mint hárommillió G Suite előfizetője van, míg a Gmail fiókok száma már meghaladta az 1,2 milliárdot.
 
Meg kell jegyezni, hogy azért az üzenetek tartalma ezután sem kerüli el a Google figyelmét, ugyanis azokat főként biztonsági szempontból továbbra is elemezni fogja. Ez szükséges például a kéretlen levelek vagy az adathalász próbálkozások kiszűréséhez.
 
A biztonság kerül középpontba
 
Úgy tűnik, hogy a Gmail kapcsán a Google most inkább a biztonságot igyekszik előtérbe helyezni. Erre nagy szükség is van, hiszen a netes fenyegetettségek egy jelentős része elektronikus levelek útján jelentkezik. Veszélyt jelentenek a kéretlen levelek, az azokban elhelyezett hivatkozások és csatolmányok, az ilyen módon terjesztett vírusok és nem utolsó sorban az adathalászat.
 
A Google januárban határozott úgy, hogy letiltja a JavaScript (.js) csatolmányokat, majd néhány héttel ezelőtt továbbfejlesztett, adathalászat elleni megoldásokat jelentett be. Emellett szigorított a kártékony fájlok szűrését végző technológiákon, illetve azonnali riasztásokat vezetett be az ártalmas linkek kapcsán. 
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség