Visszavesz a kíváncsiságából a Google
A Google változtat a Gmail adatkezelésén: a levelek tartalmát nem fogja felhasználni a hirdetések célzásához.
A Google eddig sem titkolta, hogy az ingyenes Gmail szolgáltatása által kezelt elektronikus leveleket felhasználja arra, hogy minél célzottabb reklámokat tudjon megjeleníteni a felhasználók számára. Ennek következtében az algoritmusai az e-mailek tartalmát is szemügyre vették, sőt mind a mai napig ezt teszik. Ez a fajta levélelemzés a fizetős szolgáltatások esetében nem volt tetten érhető, így a Google Apps for Education és a G Suite felhasználói sem érintettek a hirdetési mizériában, legalábbis ami az üzenetek tartalmát illeti.
A Google azonban úgy döntött, hogy még az idén teljesen kivezeti Gmailből azt a megoldását, amely a levelek alapján segíti elő a reklámok célzott megjelenítését. Ilyen módon már az ingyenesen igénybe vett levelezőszolgáltatás esetében sem kell majd ezzel a "háttértevékenységgel" számolni. Érdekesség, hogy a vállalatnak jelenleg valamivel több mint hárommillió G Suite előfizetője van, míg a Gmail fiókok száma már meghaladta az 1,2 milliárdot.
Meg kell jegyezni, hogy azért az üzenetek tartalma ezután sem kerüli el a Google figyelmét, ugyanis azokat főként biztonsági szempontból továbbra is elemezni fogja. Ez szükséges például a kéretlen levelek vagy az adathalász próbálkozások kiszűréséhez.
Prémium előfizetéssel!
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat