Visszatért a pendrive-okhoz a Raspberry Robin féreg

​A Raspberry Robin féreg készítői a pendrive-okon, illetve az egyéb cserélhető adathordozókon való vírusterjesztés mellett tették le a voksukat.
 

A zsarolóvírusok és az adatlopásra kiélezett kártékony programok korában a vírusterjesztési csatornák elsősorban a kártékony weboldalakra és az elektronikus levelezésre fókuszálnak, míg korábban egyebek mellet azon károkozók is nagy számban terjedtek, amik cserélhető adathordozókon (elsősorban pendrive-okon) keresztül ostromolták a számítógépeket. Noha a pendrive-os vírusterjesztés nem halt ki teljesen, azért mostanság nem ez a jellemző technika. Úgy tűnik, hogy a Raspberry Robin féreg készítői nem a legújabb divatot akarják követni.
 
A Red Canary biztonsági elemzői akadtak rá arra a Raspberry Robin nevű féregre, amelyről időközben kiderült, hogy már legalább 2021 szeptembere óta fertőz. A szakemberek eddig elsősorban technológiai és gyártással foglalkozó vállalatok körében tudták kimutatni a szerzeményt, amely a régimódisága ellenére nagyon elemében van, és tartogat meglepetéseket.
 
A Raspberry Robin a fertőzött pendrive-okról egy .LNK kiterjesztésű fájl segítségével jut fel a számítógépekre, és egy viszonylag komplex fertőzési láncot valósít meg.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.

  2. 4

    Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.

  3. 3

    A Palo Alto a PAN-OS esetében egy biztonsági hibát tárt fel.

  4. 3

    A VMware Tools egy biztonsági frissítést kapott.

  5. 4

    A Google a Chrome-ban két hibát javított, amelyek közül az egyik kritikus, nulladik napi sebezhetőség.

  6. 4

    Az Adobe Photoshop három biztonsági hibajavítást kapott.

  7. 4

    Az Adobe Illustrator kapcsán egy biztonsági hiba javítása vált szükségessé.

  8. 4

    Az Adobe InDesignhoz három frissítés érkezett.

  9. 5

    Az SAP kiadta a májusi biztonsági frissítéseit.

  10. 4

    A Microsoft elérhetővé tette a májusi biztonsági frissítéseket a Windows-hoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség