Visszatért a pendrive-okhoz a Raspberry Robin féreg

​A Raspberry Robin féreg készítői a pendrive-okon, illetve az egyéb cserélhető adathordozókon való vírusterjesztés mellett tették le a voksukat.
 

A zsarolóvírusok és az adatlopásra kiélezett kártékony programok korában a vírusterjesztési csatornák elsősorban a kártékony weboldalakra és az elektronikus levelezésre fókuszálnak, míg korábban egyebek mellet azon károkozók is nagy számban terjedtek, amik cserélhető adathordozókon (elsősorban pendrive-okon) keresztül ostromolták a számítógépeket. Noha a pendrive-os vírusterjesztés nem halt ki teljesen, azért mostanság nem ez a jellemző technika. Úgy tűnik, hogy a Raspberry Robin féreg készítői nem a legújabb divatot akarják követni.
 
A Red Canary biztonsági elemzői akadtak rá arra a Raspberry Robin nevű féregre, amelyről időközben kiderült, hogy már legalább 2021 szeptembere óta fertőz. A szakemberek eddig elsősorban technológiai és gyártással foglalkozó vállalatok körében tudták kimutatni a szerzeményt, amely a régimódisága ellenére nagyon elemében van, és tartogat meglepetéseket.
 
A Raspberry Robin a fertőzött pendrive-okról egy .LNK kiterjesztésű fájl segítségével jut fel a számítógépekre, és egy viszonylag komplex fertőzési láncot valósít meg.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  3. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  5. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  6. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  8. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

  9. 3

    A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.

  10. 3

    Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség