Visszatért a pendrive-okhoz a Raspberry Robin féreg

​A Raspberry Robin féreg készítői a pendrive-okon, illetve az egyéb cserélhető adathordozókon való vírusterjesztés mellett tették le a voksukat.
 

A zsarolóvírusok és az adatlopásra kiélezett kártékony programok korában a vírusterjesztési csatornák elsősorban a kártékony weboldalakra és az elektronikus levelezésre fókuszálnak, míg korábban egyebek mellet azon károkozók is nagy számban terjedtek, amik cserélhető adathordozókon (elsősorban pendrive-okon) keresztül ostromolták a számítógépeket. Noha a pendrive-os vírusterjesztés nem halt ki teljesen, azért mostanság nem ez a jellemző technika. Úgy tűnik, hogy a Raspberry Robin féreg készítői nem a legújabb divatot akarják követni.
 
A Red Canary biztonsági elemzői akadtak rá arra a Raspberry Robin nevű féregre, amelyről időközben kiderült, hogy már legalább 2021 szeptembere óta fertőz. A szakemberek eddig elsősorban technológiai és gyártással foglalkozó vállalatok körében tudták kimutatni a szerzeményt, amely a régimódisága ellenére nagyon elemében van, és tartogat meglepetéseket.
 
A Raspberry Robin a fertőzött pendrive-okról egy .LNK kiterjesztésű fájl segítségével jut fel a számítógépekre, és egy viszonylag komplex fertőzési láncot valósít meg.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  3. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  5. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  6. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  7. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  8. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  9. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  10. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség