Visszafogottra sikerült a májusi hibajavító kedd

Viszonylag lazára sikerült a Microsoft és az Adobe májusi biztonsági frissítése, de ettől még nem célszerű elodázni a javítások telepítését.
 

A Microsoft és az Adobe is kiadta a májusi biztonsági hibajavításait. Az előbbi összesen 34, míg az utóbbi 14 biztonsági rést foltozott be. A korábbi hónapokhoz képest ez nem nagy szám, de azért így is akad bőven teendő mind az egyéni, mind a vállalati, intézményi felhasználók körében. 

A Microsoft által megszüntetett sérülékenységek közül hat kapott kritikus besorolást. Ezek a hibák teljes mértékben kiszolgáltatottá tehetik az érintett rendszereket, és a Windows mellett a SharePoint Servert is sújtják. A sérülékenységek összessített kockázati listáján megtaláljuk a jogosulatlan kódfuttatás, az adatszivárogtatás, az adatmanipuláció és a szolgáltatásmegtagadás lehetőségét is. Egyes hibák pedig védelmi mechanizmusok megkerülését segíthetik elő. 

A Windows esetében három biztonsági rés nulladik napi sebezhetőségnek minősült:
  • CVE-2023-29336 - Win32k
  • CVE-2023-24932 - Secure Boot
  • CVE-2023-29325 - Windows OLE

A Microsoft operációs rendszere mellett fontos frissítéseket kapott a SharePoint Server, az Office szoftvercsomag (Access, Excel és a Word), valamint a Teams, a távoli asztali kapcsolatokat lehetővé tevő RDP-kliens, a SysInternals, illetve a Visual Studio Code is. 

Adobe frissítések

Az Adobe is meglehetősen visszafogott javítással készült a májusi hibajavító keddre. Egyedül a Substance 3D Painter alkalmazásához adott ki frissítéseket. Ezek révén összesen 14 sérülékenységet orvosolt. A sebezhetőségek kockázatai között megtalálható a tetszőleges kódokkal történő visszaélések, valamint az adatszivárgások lehetősége is. A biztonsági hibák speciálisan összeállított, multimédiás állományokkal válhatnak kihasználhatóvá. 

Arra egyelőre nem utal semmi, hogy a szóban forgó biztonsági rések korábbi támadásokban már szerephez jutottak volna, de ettől függetlenül nem célszerű halogatni a frissítést. A szoftver 8.3.1-es verziója már nem tartalmazza a feltárt sérülékenységeket. 

A fenti hibajavításokkal, sebezhetőségekkel kapcsolatban további információk a Biztonságportál Prémium weboldalain olvashatók.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség