Vissza a munkába: frissítsük fel a biztonsági ismereteket
A nyári szabadságok után ajánlott még nagyobb figyelmet fordítani az IT-biztonságra, és felfrissíteni a biztonságtudatossági képzéseket.
A nyári szabadságok alatt könnyen feledésbe merülhetnek a céges szabályok, a munkavállalók kieshetnek a megszokott rutinból. A kiberbűnözők azonban ilyenkor sem pihennek, és folyamatosan finomítják a támadási módszereiket. Ezért visszatérve a munkába érdemes áttekinteni, hogy mi változott, milyen új, árulkodó jelekre kell figyelni, és megfelelően alkalmaznak-e minden, kiberbiztonságot erősítő gyakorlatot a cégnél. A BlueVoyant szakértői mindehhez néhány tanácsot osztottak meg:
Tervezzünk a biztonsággal!
A legtöbb szervezetnél az őszi időszakra esik a következő évi költségvetés megtervezése. A 2024-es év számos vállalatra és intézményre ró majd új teendőket. Már csak két új, európai uniós szabályozás miatt is, amelyeknek a jövő évtől kell eleget tenniük egyes vállalatoknak. A Digital Operational Resilience Act (DORA), a pénzügyi szektor védelmének erősítését célozza, a NIS2 kibervédelmi direktíva pedig azért váltja le a korábbi hálózat- és információbiztonsági irányelvet, hogy erősítse a kritikus infrastruktúrák kibervédelmét egyebek mellett a közlekedési és energiaszektorban, a banki és pénzügyi ágazatban, az egészségügyben, a digitális infrastruktúra területein, valamint a közigazgatásban. Az érintett szervezeteknek még idén érdemes a költségtervezés során kalkulálniuk az előírások teljesítéséhez szükséges kiadásokkal.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat