Vírusterjesztés Skype-pal

​A DarkGate kártékony program feltört Skype fiókokon keresztül is képes ostromolni a számítógépeket.
 

A Trend Micro biztonsági kutatói arról számoltak be, hogy az elmúlt hónapokban egyre csak fokozódott azon kibertámadások száma, amelyek kompromittált Skype fiókokon keresztül következtek be. A csalók - vélhetőleg netes feketepiacról beszerzett Skype-os hitelesítő adatok birtokában - a feltört fiókokon keresztül olyan üzeneteket terjesztettek, amelyek egy VBA-scriptet tartalmaztak mellékletként. Amennyiben ezt a megtévesztett felhasználó megnyitotta, akkor a támadás második lépéseként egy AutoIT script révén letöltődött a rendszerre a DarkGate kódja. Ettől kezdve pedig az adott rendszer kiszolgáltatottá vált az adatlopással és az egyéb kártékony tevékenységekkel szemben.
 
Természetesen ez esetben is elmondható, hogy a csalók mindent elkövetnek annak érdekében, hogy az üzeneteik ne keltsenek feltűnést. Ehhez komoly segítséget ad az a tény, hogy a megtévesztett felhasználók a feltört fiókok miatt látszólag valamely ismerősüktől kapják a kártékony üzenetet, illetve fájlt. Ráadásul a fájl nevét az elkövetők hozzáigazítják a chatelés kontextusához.
 
A DarkGate alapvetően egy nagyon kifinomult kártékony program, amelyet korábban már szolgáltatásként is áruba bocsátottak a készítői 100 ezer dollár évenkénti előfizetési díjért cserébe. A kártevő egyebek mellett az alábbiakra alkalmas:
  • rejtett VNC-kapcsolatok felépítése
  • Windows Defender hatástalanítása
  • böngészési előzmények összegyűjtése
  • reverse proxy
  • fájlkezelő
  • Discord token lopás.
 
A Trend Micro arra is felhívta a figyelmet, hogy a fentiekhez hasonló támadásokat már egyes Teams fiókok esetében is tapasztalt. Elsősorban olyan Teams-es profilokat szemeltek ki a kibertámadók, amelyek esetében engedélyezett volt a szervezeten kívüli felhasználókkal történő üzenetváltás.
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség