Vírusterjesztés Skype-pal
A DarkGate kártékony program feltört Skype fiókokon keresztül is képes ostromolni a számítógépeket.
A Trend Micro biztonsági kutatói arról számoltak be, hogy az elmúlt hónapokban egyre csak fokozódott azon kibertámadások száma, amelyek kompromittált Skype fiókokon keresztül következtek be. A csalók - vélhetőleg netes feketepiacról beszerzett Skype-os hitelesítő adatok birtokában - a feltört fiókokon keresztül olyan üzeneteket terjesztettek, amelyek egy VBA-scriptet tartalmaztak mellékletként. Amennyiben ezt a megtévesztett felhasználó megnyitotta, akkor a támadás második lépéseként egy AutoIT script révén letöltődött a rendszerre a DarkGate kódja. Ettől kezdve pedig az adott rendszer kiszolgáltatottá vált az adatlopással és az egyéb kártékony tevékenységekkel szemben.
Természetesen ez esetben is elmondható, hogy a csalók mindent elkövetnek annak érdekében, hogy az üzeneteik ne keltsenek feltűnést. Ehhez komoly segítséget ad az a tény, hogy a megtévesztett felhasználók a feltört fiókok miatt látszólag valamely ismerősüktől kapják a kártékony üzenetet, illetve fájlt. Ráadásul a fájl nevét az elkövetők hozzáigazítják a chatelés kontextusához.
A DarkGate alapvetően egy nagyon kifinomult kártékony program, amelyet korábban már szolgáltatásként is áruba bocsátottak a készítői 100 ezer dollár évenkénti előfizetési díjért cserébe. A kártevő egyebek mellett az alábbiakra alkalmas:
- rejtett VNC-kapcsolatok felépítése
- Windows Defender hatástalanítása
- böngészési előzmények összegyűjtése
- reverse proxy
- fájlkezelő
- Discord token lopás.
A Trend Micro arra is felhívta a figyelmet, hogy a fentiekhez hasonló támadásokat már egyes Teams fiókok esetében is tapasztalt. Elsősorban olyan Teams-es profilokat szemeltek ki a kibertámadók, amelyek esetében engedélyezett volt a szervezeten kívüli felhasználókkal történő üzenetváltás.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat