Vírusfertőzést észlelt a Fujitsu

A Fujitsu egy biztonsági incidensről számolt be, aminek során kártékony program került a rendszerébe.
 

A Fujitsu is azon vállalatok sorába tartozik, amelyek kiemelt célpontot jelentenek a kiberbűnözők körében. Egyrészt a cég által kezelt nagymennyiségű adat által, másrészt az informatikai megoldások fejlesztésével és gyártásával összefüggő tevékenysége miatt. A vállalatot érő támadások különös figyelmet érdemelnek, és ezeket a cég nem is veszi félvállról. Ezt támasztja alá a legutóbbi biztonsági közleménye is. 

A Fujitsu biztonsági csapata az elmúlt napokban egyes alkalmazottjai által használt számítógépein kártékony program jelenlétére lett figyelmes. Ekkor az érintett PC-ket rögtön izolálta, és megkezdte az incidens kivizsgálását. Noha a vizsgálatok jelenleg is folyamatban vannak, az már biztos, hogy egy olyan károkozó fertőzte a vállalat egyes számítógépeit, amely alkalmas lehetett adatok kiszivárogtatására. 

A vállalat jelenleg azt elemzi, hogy a történtekben szerepet játszó kártékony program miként került be a hálózatába. Emellett fokozta a monitorozást annak érdekében, hogy az esetleges további károkozások kiszűrhetővé, megelőzhetővé váljanak. 

A Fujitsu hangsúlyozta, hogy eddig nem jutott tudomására olyan információ, miszerint a kártékony program révén veszélybe került adatokkal bármiféle visszaélés történt volna. 

A Fujitsunál legutóbb 2021-ben történt komolyabb adatvédelmi incidens, amikor a ProjectWEB információmegosztó megoldás került célkeresztbe, és végül 76 ezer e-mail, valamint egyéb bizalmas adat jutott illetéktelen kezekbe.
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség