Vírusfertőzést észlelt a Fujitsu

A Fujitsu egy biztonsági incidensről számolt be, aminek során kártékony program került a rendszerébe.
 

A Fujitsu is azon vállalatok sorába tartozik, amelyek kiemelt célpontot jelentenek a kiberbűnözők körében. Egyrészt a cég által kezelt nagymennyiségű adat által, másrészt az informatikai megoldások fejlesztésével és gyártásával összefüggő tevékenysége miatt. A vállalatot érő támadások különös figyelmet érdemelnek, és ezeket a cég nem is veszi félvállról. Ezt támasztja alá a legutóbbi biztonsági közleménye is. 

A Fujitsu biztonsági csapata az elmúlt napokban egyes alkalmazottjai által használt számítógépein kártékony program jelenlétére lett figyelmes. Ekkor az érintett PC-ket rögtön izolálta, és megkezdte az incidens kivizsgálását. Noha a vizsgálatok jelenleg is folyamatban vannak, az már biztos, hogy egy olyan károkozó fertőzte a vállalat egyes számítógépeit, amely alkalmas lehetett adatok kiszivárogtatására. 

A vállalat jelenleg azt elemzi, hogy a történtekben szerepet játszó kártékony program miként került be a hálózatába. Emellett fokozta a monitorozást annak érdekében, hogy az esetleges további károkozások kiszűrhetővé, megelőzhetővé váljanak. 

A Fujitsu hangsúlyozta, hogy eddig nem jutott tudomására olyan információ, miszerint a kártékony program révén veszélybe került adatokkal bármiféle visszaélés történt volna. 

A Fujitsunál legutóbb 2021-ben történt komolyabb adatvédelmi incidens, amikor a ProjectWEB információmegosztó megoldás került célkeresztbe, és végül 76 ezer e-mail, valamint egyéb bizalmas adat jutott illetéktelen kezekbe.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség