Még veszélyesebbé vált a Mac-es vírus
Egyre több funkcióval gyarapodik az Atomic nevű kártékony program, amely kifejezetten macOS alapú számítógépeket fertőz.
Az Atomic első változata 2023-ban jelent meg. A készítői MaaS (malware-as-a-service) szolgáltatás formájában tették elérhetővé egyes Telegram csatornákon keresztül. A szerzeményükért és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokért pedig 1000 dollár havidíjat kértek.
2023 óta az Atomic mögött meghúzódó "üzleti modell" alapjaiban véve nem változott, ugyanakkor a kártékony program mind szélesebb körben terjed. A MacPaw kiberbiztonsági részlege szerint a károkozó már legalább 120 országban vált kimutathatóvá, és jelenleg is több ezer macOS-re épülő számítógépet tesz teljesen kiszolgáltatottá a jogosulatlan távoli hozzáférésekkel szemben. A legtöbb fertőzést eddig az USA-ból, Franciaországból, az Egyesült Királyságból és Kanadából jelentették.
Az Atomic (másik nevén AMOS) legutóbb kimutatott variánsa elsősorban abban különbözik az elődjeitől, hogy rendelkezik egy olyan összetevővel, amely hátsó kapu kiépítésére alkalmas. Méghozzá perzisztens módon, vagyis a számítógép újraindítását követően is aktív marad.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat