Virtuális gépeket taglóz le a HelloKitty vírus
A HelloKitty zsarolóprogram egyre durvább módszerek alkalmazásával igyekszik minden korábbinál jelentősebb károkat okozni a vállalatok, intézmények számára.
A HelloKity zsarolóprogram 2020 novembere óta ismert a víruskutatók számára. A kártékony program azóta folyamatosan fejlődik, de szerencsére eddig nem terjedt olyan széles körben, mint más, automatizált módszerekkel terjesztett zsarolóvírusok. Ennek ellenére nagyon is számolni kell a létezésével, amit egyebek mellett a CD Projekt Red elleni akciója is alátámaszt. Az akkori károkozása során nem kizárólag rendszereket titkosított, hanem forráskódokat is lopott. Vagyis a szerzemény alkalmas többszörös zsarolások kivitelezésére.
Irány a Linux, majd a VMware
Az utóbbi időben egyes biztonsági cégek és kutatók mind többször figyelmeztettek arra, hogy a zsarolóvírusok elmozdultak a Linux irányába. Ezt pedig részben azért tették, hogy VMware ESXi alapú kiszolgálókon is károkat tudjanak előidézni. A múlt hónapban a REvil nevű zsarolóprogramról derült ki, hogy alkalmassá vált virtuális gépek tönkretételére. Most pedig már a HelloKityről is bebizonyosodott, hogy sajnos jól érzi magát a VMware alapú környezetekben.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat