Világrekordot döntött egy kibertámadás

​Új világrekord született az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások területén.
 

A DDoS (Distributed Denial-of-Service) támadások elleni védelemmel foglalkozó legnagyobb informatikai vállalatok időről időre számolnak be jelentős intenzitású incidensekről. Az eddigi legnagyobb, nyilvánosságra hozott biztonsági esemény során a támadás intenzitása 3,47 Tbps volt. Ezt a Microsoft detektálta, és hárította el az egyik ázsiai Azure-os ügyfelénél. E rekord azonban már a múlté.
 
A Cloudflare ugyanis arról tájékoztatott, hogy egy olyan DDoS támadással szembesült, amely 65 másodpercen keresztül 3,8 Tbps sávszélességet emésztett fel, ezzel pedig új világcsúcs született. A vállalt nem hozta nyilvánosságra az eset részleteit, illetve azt sem közölte, hogy mely szervezet volt a kiszemelt célpont. Ugyanakkor néhány tapasztalatot megosztott napjaink DDoS támadásaival kapcsolatban.
 
A Cloudflare szerint manapság a legtöbb támadás az L3/L4 hálózati rétegekben valósul meg, és UDP csomagok küldözgetésével igyekeznek az elkövetők elérni a céljukat. Ehhez nagy kiterjedésű botneteket használnak, amelyek a számítógépek mellett egyre nagyobb mennyiségben foglalnak magukban egyéb informatikai eszközöket is. Kimutatható, hogy sok visszaélés történik kompromittált (nem megfelelően frissített) ASUS routerek, Mikrotik hálózati eszközök, DVR-ek és webszerverek bevonásával is. Az utóbbi napokban pedig az Akamai azt észlelte, hogy a DDoS támadások során egyre gyakrabban olyan kiszolgálók is szerepet kapnak, amelyeken sérülékeny CUPS szolgáltatás fut.
 
  1. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

  2. 3

    A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  3. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  6. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  8. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  9. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  10. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség