Világrekordot döntött egy kibertámadás

​Új világrekord született az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások területén.
 

A DDoS (Distributed Denial-of-Service) támadások elleni védelemmel foglalkozó legnagyobb informatikai vállalatok időről időre számolnak be jelentős intenzitású incidensekről. Az eddigi legnagyobb, nyilvánosságra hozott biztonsági esemény során a támadás intenzitása 3,47 Tbps volt. Ezt a Microsoft detektálta, és hárította el az egyik ázsiai Azure-os ügyfelénél. E rekord azonban már a múlté.
 
A Cloudflare ugyanis arról tájékoztatott, hogy egy olyan DDoS támadással szembesült, amely 65 másodpercen keresztül 3,8 Tbps sávszélességet emésztett fel, ezzel pedig új világcsúcs született. A vállalt nem hozta nyilvánosságra az eset részleteit, illetve azt sem közölte, hogy mely szervezet volt a kiszemelt célpont. Ugyanakkor néhány tapasztalatot megosztott napjaink DDoS támadásaival kapcsolatban.
 
A Cloudflare szerint manapság a legtöbb támadás az L3/L4 hálózati rétegekben valósul meg, és UDP csomagok küldözgetésével igyekeznek az elkövetők elérni a céljukat. Ehhez nagy kiterjedésű botneteket használnak, amelyek a számítógépek mellett egyre nagyobb mennyiségben foglalnak magukban egyéb informatikai eszközöket is. Kimutatható, hogy sok visszaélés történik kompromittált (nem megfelelően frissített) ASUS routerek, Mikrotik hálózati eszközök, DVR-ek és webszerverek bevonásával is. Az utóbbi napokban pedig az Akamai azt észlelte, hogy a DDoS támadások során egyre gyakrabban olyan kiszolgálók is szerepet kapnak, amelyeken sérülékeny CUPS szolgáltatás fut.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 legutóbb feltárt biztonsági hibájára megérkezett a patch.

  2. 4

    Az IrfanView kapcsán veszélyes sérülékenységekre derült fény.

  3. 4

    A Juniper számos sebezhetőséget szüntetett meg a Junos OS kapcsán.

  4. 4

    A Mozilla Thunderbirdhöz egy hibajavítás vált elérhetővé.

  5. 4

    Az SAP elérhetővé tette az októberi biztonsági frissítéseit.

  6. 4

    Több mint húsz biztonsági rést foltozott be az Adobe a Magento és a Commerce alkalmazásain.

  7. 4

    Az Adobe InDesign egy fontos biztonsági hibajavítást kapott.

  8. 4

    Az Adobe FrameMaker öt biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 5

    Súlyos sebezhetőségre derült fény a Mozilla Firefox webböngésző kapcsán.

  10. 4

    Az októberi hibajavító kedden tucatjával kapta a frissítéseket a Windows.

Partnerhírek
​NFC adatokat továbbító Androidos kártevőt fedezett fel az ESET

Az ESET kutatói felfedtek egy vadonatúj számítógépes kártevő programmal végrehajtott, úgynevezett crimeware kampányt, amely három cseh bank ügyfeleit vette célba.

​Hogyan védhetjük ki a gyakori Booking.com átveréseket?

A Booking.com a szálláshelyeket kereső utazók egyik legfontosabb platformja, de mára egyéb szolgáltatások is elérhetővé váltak az oldalon keresztül.

hirdetés
Közösség