Világrekordot döntött egy kibertámadás

​Új világrekord született az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások területén.
 

A DDoS (Distributed Denial-of-Service) támadások elleni védelemmel foglalkozó legnagyobb informatikai vállalatok időről időre számolnak be jelentős intenzitású incidensekről. Az eddigi legnagyobb, nyilvánosságra hozott biztonsági esemény során a támadás intenzitása 3,47 Tbps volt. Ezt a Microsoft detektálta, és hárította el az egyik ázsiai Azure-os ügyfelénél. E rekord azonban már a múlté.
 
A Cloudflare ugyanis arról tájékoztatott, hogy egy olyan DDoS támadással szembesült, amely 65 másodpercen keresztül 3,8 Tbps sávszélességet emésztett fel, ezzel pedig új világcsúcs született. A vállalt nem hozta nyilvánosságra az eset részleteit, illetve azt sem közölte, hogy mely szervezet volt a kiszemelt célpont. Ugyanakkor néhány tapasztalatot megosztott napjaink DDoS támadásaival kapcsolatban.
 
A Cloudflare szerint manapság a legtöbb támadás az L3/L4 hálózati rétegekben valósul meg, és UDP csomagok küldözgetésével igyekeznek az elkövetők elérni a céljukat. Ehhez nagy kiterjedésű botneteket használnak, amelyek a számítógépek mellett egyre nagyobb mennyiségben foglalnak magukban egyéb informatikai eszközöket is. Kimutatható, hogy sok visszaélés történik kompromittált (nem megfelelően frissített) ASUS routerek, Mikrotik hálózati eszközök, DVR-ek és webszerverek bevonásával is. Az utóbbi napokban pedig az Akamai azt észlelte, hogy a DDoS támadások során egyre gyakrabban olyan kiszolgálók is szerepet kapnak, amelyeken sérülékeny CUPS szolgáltatás fut.
 
  1. 3

    A Trend Micro Deep Security Agent for Windows egy biztonsági hibát rejt.

  2. 4

    A Google Chrome legújabb verziója négy biztonsági hibajavítással érkezett.

  3. 4

    A Fortinet kritikus veszélyességű hibáról adott tájékoztatást.

  4. 3

    Az Apache Tomcat két sebezhetőséget tartalmaz.

  5. 4

    Számos biztonsági javítás érkezett a Foxit PDF-kezelő szoftverekhez.

  6. 3

    Fél tucat biztonsági javítás érkezett a Moodle-hoz.

  7. 4

    Egyre intenzívebben használják ki a támadók az Apache Struts biztonsági hibáját.

  8. 4

    A Google ChromeOS két biztonsági javítást kapott.

  9. 4

    A GFI Archiver három biztonsági hibát tartalmaz.

  10. 4

    Az SAP tíz új és három frissített biztonsági tájékoztatóban számolt be sebezhetőségekről.

Partnerhírek
​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

hirdetés
Közösség