Veszélyesek lehetnek az eldobott domainek
A Kaspersky kutatói több mint ezer olyan inaktív domainre bukkantak, amelyek a felkeresésükkor nem kívánt URL-ekre irányítják át a látogatókat haszonszerzési célból.
Amikor a vállalatok már nem fizetnek elő többé a domainjükre, akkor azokra nem egy esetben gyorsan lecsapnak mások. Ugyanakkor az sem ritka, hogy ezek a domainek kibertámadások részeseivé válnak.
Egy népszerű online játék vizsgálata során a Kaspersky kutatói felfedezték, hogy az alkalmazás egy nem kívánt URL-re próbálja őket átirányítani. Kiderült, hogy ezt az URL-t eladásra hirdették meg egy aukciós oldalon. Ráadásul olyan linkek is akadtak, melyek eközben ártalmas weblapokra irányították a felhasználókat az éppen árverezés alatt álló domain felhasználásával.
Az elemzés során további ezer, különféle aukciós oldalakon eladásra kínált domaint fedeztek fel a szakemberek. Ezeknél is megfigyelhetők voltak az átirányításos trükközések. Sok olyan volt, amely a Shlayer trójai terjesztésében kapott szerepet. Ez egy macOS operációs rendszerrel kompatibilis károkozó, amely reklámszoftvert telepít a fertőzött számítógépekre.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat